پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

a.zia
Wed, Aug 11 2021 2:39 PM
S

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور استادان پوهنتون و فعالین جامعه مدنی از مرکز و ولایات برگزار شد.
در آغاز، لیلا جعفری رئیس تشکل‌های سیاسی و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح، با اشاره به افزایش خشونت‌ها در کشور گفت: مردم ما متأسفانه روزهای دشواری را می‌گذرانند و از خانه و کاشانه خود بیجا شده‌اند؛ اما در میان انبوهی از مشکلات نباید صلح فراموش شود. 
وی افزود کشورهای پیشرفته جهان برای دستیابی به صلح سال‌ها کار نموده و تاریخ پرخم و پیچی را سپری نموده‌اند و نیاز است تا مردم افغانستان، علی‌رغم همه درگیری‌ها و خشونت‌ها، دست به دست هم داده، برای آوردن صلح کار نمایند. به همین دلیل برنامه امروزی برگزار شده است.
همچنین در پنل علمی که با حضور استادان پوهنتون در ادامه این برنامه تدویر یافت، سید هاشم امین استاد علوم اسلامی پوهنتون تعلیم و تربیه استاد ربانی، ضمن ارائه معلومات در مورد اهمیت صلح از دیدگاه اسلام، بیان داشت: جنگ افغانستان هیچ‌گونه مشروعیت دینی ندارد و دین اسلام هر نوع جنگ و فتنه میان مسلمانان را مردود می‌شمارد. 
پوهنیار احمد حامد قادری، استاد جامعه‌شناسی پوهنتون متذکره نیز در رابطه به پیامدهای جنگ گفت: جنگ یک بیماری اجتماعی است؛ باعث نابسامانی اجتماعی شده و تعادل سیستم‎ها را از بین می‌برد. 
وی گفت نیاز است تا مردم افغانستان برای آوردن صلح در مرحله نخست به صلح درون‌فردی اهمیت قایل شوند.
در جمع‌بندی این برنامه، لیلا جعفری رئیس تشکل‌های سیاسی و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح گفت این وزارت تلاش دارد تا با گرفتن نظریات و پیشنهادات مردم، روایت صلح را تقویت نموده و برای این کار  برنامه‌ها و گفتمانی را در مرکز ولایات برگزار خواهد نمود.

داوطلبۍ

Wed, Aug 11 2021 12:07 PM
Background image

تینچ‌لیک تدقیقات‌لری اوچون اکادمیک نهادلری‌ کمیته‌سی نینگ ییغیلیشی بولیب اوتدی 

تینچ‌لیک تدقیقات‌لری اوچون اکادمیک نهادلری کمیته‌سی‌نینگ ییغیلیشی یولگه قوییلیب، اونده مذکور کمیته‌ طرزالعمل‌نینگ لایحه‌سی خصوصیده فکر المشتیریلدی.
تینچ‌لیک بوییچه دولت وزیرلیگی‌نینگ. . .

Tue, Aug 10 2021 11:04 AM
Background image

عیاللر آوازی مصلحت گروهی نینگ تینچلیک سیاستی بوییچه اساسی بیاناتی نی اعلان قیلدی

تینچلیک سیاستی بوییچه عیاللر آوازی مصلحت گروهی نینگ اساسی بیاناتی تینچلیک ایشلری بوییچه دولت وزیرلیگی نینگ مدنی جماعه و انسان حقلری ایشلری معینی و باشقروچی سی داکتر عالمه و اوشبو گروه. . .

Mon, Apr 05 2021 2:11 PM
Background image

افغانستان اوچون بیرلشگن ملتلر باش کاتبی خاص نماینده سی معاونی بیلن صلح دولت وزراتی وزیری نینگ اوچره شووی

افغانستان اسلامی جمهوریتی مذاکره قیلووچی هییت مذاکره سی عضوی و صلح دولت وزراتی وزیری سید سعادت منصور نادری، افغانستان اوچون بیرلشگن ملتلر سازمانی باش کاتبی خاص نماینده سی معاونی خانم. . .

BACK TO NEWS