جمعه ۱۴۰۰/۲/۱۰ - ۱۷:۲۳
Background image

نشست اعضای هیئت مذاکره‌کننده با نمایندگان کشورهای عضو تروئیکا پلس

نشست اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با کشورهای عضو تروئیکا پلس شامل نمایندگان ایالات متحده امریکا، روسیه، چین و پاکستان، عصر امروز در شهر دوحه برگزار شد.
در این نشست در باره روند صلح افغانستان و نقش کشورهای منطقه در این روند صحبت صورت گرفت.
نمایندگان کشورهای عضو تروئیکا پلس بار دیگر حمایت‌شان را از روند صلح افغانستان اعلان نموده و خواهان تسریع روند مذاکرات صلح میان افغان‌ها شدند.

جمعه ۱۴۰۰/۲/۱۰ - ۰:۳۰
Background image

دیدار اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با فرستاده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان

شماری از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با  زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در شهر دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار هر دو جانب در مورد روند مذاکرات صلح افغانستان بحث و تبادل نظر نمودند.
آقای خلیلزاد ضمن صحبت در مورد اقدامات ایالات متحده امریکا در راستای تسریع روند مذاکرات صلح افغانستان، بار دیگر از تداوم حمایت‌های این کشور از دولت و ملت افغانستان اطمینان داد.

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۲ - ۱۷:۱۵
Background image

دیدار اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با نمایندگان سازمان ملل متحد، ترکیه و قطر

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و دیگر اعضای این هیئت در یک نشست مشترک با نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان و نمایندگان کشورهای ترکیه و قطر در شهر دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار، روی نشست آتی در کشور ترکیه در رابطه با روند صلح افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
نمایندگان سازمان ملل متحد، ترکیه و قطر با تأکید بر رهبری و مالکیت افغان‌ها در پیشبرد روند مذاکرات صلح، ابراز داشتند که نشست ترکیه به منظور تقویت و سرعت‌بخشیدن به روند جاری مذاکرات برگزار می‌شود و انتظار می‌رود جنگ و خشونت در افغانستان هرچه زودتر خاتمه یابد.
محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۴:۶
Background image

نشست مشورتی اعضای هیئت مذاکره‌کننده با علما و زنان ولایت هرات

فاطمه گیلانی و غلام فاروق مجروح، از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با شماری از علمای کرام و زنان ولایت هرات طی یک نشست آنلاین گفتگو کردند.
در این نشست، اشتراک‌کنندگان دیدگاه‌ها، سوالات و خواسته‌های‌شان در رابطه با روند مذاکرات صلح را با اعضای هیئت مذاکره‌کننده شریک نمودند.
اعضای هیئت مذاکره‌کننده نیز متعاقباً با ارائه معلومات پیرامون روند جاری مذاکرات صلح در دوحه، گفتند که مذاکرات بین گروه‌های تماس دو جانب به صورت دوام‌دار جریان داشته و نظریات کشورهای همکار در روند صلح که در دوحه حضور دارند همواره دریافت می‌شود.
آنان با صحبت در مورد نشست‌های پیش‌رو در روسیه و ترکیه، ابراز

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳
Background image

دیدار رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده با فرستاده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان

محمد معصوم ستانکزی رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت با زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و هیئت همراهش دیدار نمود.
در این دیدار هر دو جانب روی مسایل امنیتی، برقراری آتش بس، مشارکت سیاسی در روند صلح و کنفرانس مسکو صحبت نمودند.
در این نشست تأکید شد تا در موارد متذکره، بحث اصولی صورت گیرد و در کنار سرعت بخشیدن به روند مذاکرات صلح در دوحه، کیفیت پیشبرد این مذاکرات حفظ گردد تا اقدامات بعدی جهت تسریع روند، موجب تشدید معضل در افغانستان نشود.

 

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۰
Background image

اشتراک فاطمه گیلانی، عضو هیئت مذاکره‌کننده در پنل بحث در مورد نقش زنان در صلح‌سازی

فاطمه گیلانی، عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در پنل بحث با عنوان «نقش زنان در صلح‌سازی: از سطح جهانی تا سطوح محلی» که از سوی مرکز مطالعات حقوق بشر و منازعات به صورت آنلاین برگزار شد، اشتراک نموده و سخنرانی نمود.
خانم گیلانی با یاد کردن از حضور زنان پرافتخار در تاریخ افغانستان در عرصه‌های مختلف، نقش زنان در حل بحران‌های مختلف در افغانستان را برجسته خواند.
وی گفت که افغانستان یک کشور کثیرالقومی است و زنان اقوام مختلف، نقش بسیار مهم در حل بحران‌های گذشته افغانستان داشته‌اند.
خانم گیلانی همجنین نقش فعال و آگاهانه زنان در صلح‌سازی را بسیار مهم خواند و گفت که با حضور زنان در صلح‌سازی،

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۸:۴۲
Background image

برای مشارکت هرچه بیشتر زنان در روند صلح از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد

فوزیه کوفی عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در نشستی تحت عنوان «جایگاه زنان افغانستان در روند مذاکرات صلح» که از سوی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در هالند برگزار شده بود، اشتراک نمود.
خانم کوفی با تمجید از حضور فعال و آگاهانه زنان و بصیرت بلند سیاسی‌شان، گفت که دستاوردهای 20 سال اخیر سمبولیک نبوده، بلکه مردم و مخصوصاً زنان افغانستان به آن باور کامل دارند.
وی با بیان این که تجربه‌های جهانی نشان داده است که روندهای صلح پیچیده و زمانگیر است، گفت که مردم افغانستان از ادامه خشونت و خونریزی در کشور خسته‌اند و توقع دارند روند مذاکرات هرچه زودتر به نتیجه برسد.
خانم کوفی با صحبت در مورد

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۸:۴۰
Background image

اشتراک حبیبه سرابی عضو هیئت مذاکره‌کننده در نشست نقش زنان در پروسه صلح افغانستان

حبیبه سرابی، عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در نشستی تحت عنوان «نقش زنان در پروسه صلح افغانستان» که به مناسبت روز جهانی زن در پوهنتون کابل برگزار شد، اشتراک نموده و در مورد اهمیت نقش و حضور زنان در روند صلح صحبت نمود.
خانم سرابی با اشاره به نقش فعال تمامی اعضای هیئت مذاکره‌کننده در رابطه با حمایت از حقوق زنان در روند مذاکرات، گفت که صدای واحد و بلند زنان برای حفظ حقوق و آزادی‌های‌شان بسیار مهم می‌باشد.
وی با تأکید بر حضور پررنگ زنان در نهادهای حکومتی و مخصوصاً ساختارهای صلح، خواستار صدای بلند مردم افغانستان برای تأمین خواسته‌های‌شان شد.
خانم سرابی با ابراز این که تمام اقدامات

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۸:۳
Background image

دیدار هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت با دیبورا لاینز، نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان در شهر دوحه دیدار و گفتگو نمودند.
در ابتدا رئیس هیئت مذاکره‌کننده، با صحبت در مورد پیشرفت‌های اخیر روند مذاکرات صلح، از نقش اساسی سازمان ملل متحد در پیشبرد این روند یاد نمود.
آقای ستانکزی گفت که نیاز است تا اجماع ملی و بین‌المللی در روند صلح افغانستان همچنان حفظ و تقویت شده و سازمان ملل متحد در این امر می‌تواند مؤثر واقع شود.
متعاقباً اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه با روند مذاکرات صلح صحبت نموده و نظریات خویش را با

Pagination