شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۸:۳۰
Background image

دیدار اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با وزیر امور خارجه ایالات متحده

شماری از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده و زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه این کشور در امور صلح افغانستان، امروز در دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار، سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان از حمایت‌های دوامدار ایالات متحده از افغانستان در سال‌های گذشته، ابراز امتنان نمود. وی خواستار تداوم همکاری‌ها میان دو کشور بعد از توافقات صلح نیز شد.
اعضای هیئت مذاکره‌کننده گفتند که مردم افغانستان خواهان حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر در کشورشان می‌باشند.
اعضای هیئت در ادامه اظهار داشتند که افغان‌ها افزایش

شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۷ - ۱۲:۱۰
Background image

نشست آنلاین زنان عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با سفیران اعضای ناتو

فاطمه گیلانی، فوزیه کوفی، حبیبه سرابی و شریفه زرمتی وردک اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با استیفانو پونتیکورو سفیر ملکی ناتو، تورنجنرال گیلز هیل معاون قوماندانی حمایت قاطع و سفرا و معاونین سفرای ۱۵ کشور عضو ناتو گفت‌وگو نمودند.
در این نشست که پنجشنبه، ۱۵ عقرب ۱۳۹۹، به طور آنلاین دایر شد، اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان آغاز مذاکرات صلح افغانستان را یک نقطه عطف در روند صلح افغانستان خواندند و حمایت علمای کشورهای اسلامی از روند مذاکرات را یک قدم مثبت در پیشرفت آن شمردند.
در این جلسه، سفرای اعضای ناتو بر اتحاد و همصدایی جانب جمهوری اسلامی افغانستان و ارتباطات

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۹:۳۸
Background image

اشتراک هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در مراسم ختم قرآن شریف در سفارت افغانستان در دوحه

هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و تیم تخنیکی همراه در مراسم ختم قرآن شریف و اتحاف دعا به روح شهدای حمله اخیر تروریستی در پوهنتون کابل که از سوی سفارت افغانستان در دوحه تدویر شد، اشتراک نمودند.
در این مراسم که شماری از افغان‌های مقیم قطر نیز گرد آمدند، عبدالحکیم دلیلی، سفیر افغانستان در قطر، گفت: حمله به جوانانی که به تحصیل علم مشغولند قابل قبول نیست. همه ما خود را در غم خانواده این شهدا شریک می‌دانیم و برای‌شان اتحاف دعا می‌نماییم.
وی افزود که این حمله تروریستی در حالی صورت گرفته که هر فرد افغان در داخل و خارج کشور، کشورهای منطقه، جوامع اسلامی و جهان، توقع برقراری آتش‌بس را دارند.
مح

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۷:۵۰
Background image

دیدار اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با شیخ یوسف القرضاوی

مولوی عطاءالله لودین، مولوی عنایت‌الله بلیغ و محمد ناطقی اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با شیخ یوسف القرضاوی عالم بزرگ جهان اسلام دیدار نمودند. آنان درباره روند صلح، شرایط افغانستان پس از امضای توافقنامه طالبان با امریکا و قربانی هرروزه افغان‌ها در جنگ صحبت نمودند.
شیخ یوسف القرضاوی گفت که اسلام دین وحدت و اخوت است و جنگ بین مسلمانان ناروا می‌باشد. علمای اسلام از تداوم جنگ افغانستان متألم می‌باشند، چون طرفین آن مسلمان هستند. شیخ القرضاوی برای افغانستان آرزوی صلح نمود و ضمن اشاره و تأیید اعلامیه اتحادیه جهانی علمای اسلام، به همه جوانب توصیه کرد که از انعطاف کار گرفته و برای صلح

جمعه ۱۳۹۹/۷/۱۱ - ۱۴:۲۷
Background image

ملاقات‌های هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در هفته گذشته

در هفته گذشته رئیس و شماری از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در سلسله‌ای از ملاقات‌ها با مشاور امنیت ملی قطر، معاون صدراعظم و وزیر امور خارجه این کشور، فرستاده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان و حفيظ محمد العجمی سفیر کویت در دوحه دیدار نمودند.

محمد معصوم ستانکزی رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در حالی که سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، چهار عضو دیگر هیئت مذاکره‌کننده و سفیر افغانستان در دوحه ایشان را همراهی می‌نمود، با محمد بن احمد المسند، مشاور امنیت ملی قطر دیدار نمود.

در این دیدار مشاور امنیت ملی قطر گفت که هدف دولت قطر از میزبانی مذاکرات

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۱:۵۸
Background image

دیدار شماری از اعضای هیئت مذاکره‌‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با رئیس نهاد جهانی علمای اسلام

شماری از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان امروز در دوحه پایتخت قطر با رئیس نهاد جهانی علمای اسلام دیدار نمودند.
آقای احمد الریسونی رئیس نهاد جهانی علمای اسلام به هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان خوش‌آمدگویی نموده با اشاره به مذاکرات صلح افغانستان گفت: ما آرزو داریم که افغانستان در بین کشورهای اسلامی و جهان به حیث یک نمونه خوب تبارز نماید.
آقای الریسونی به خاطر هر نوع همکاری ابراز آمادگی نمود و گفت که نهاد جهانی علمای اسلام با تمام قوت خویش از مذاکرات صلح افغانستان حمایت می‌کند.
از سوی دیگر، اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان به مسؤولین نهاد مذکور در باره