پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۴۵
Background image

دیدار رئیس و اعضای هیئت مذاکره کننده با نماینده ملکی ناتو برای افغانستان

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت با استیفانو پونتیکورو نماینده ارشد ملکی ناتو برای افغانستان دیدار نمودند.
در این دیدار هر دو جانب در باره روند مذاکرات صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کردند و بر نقش جامعه جهانی در راستای دست یافتن به صلح و ثبات دایمی در افغانستان تأکید صورت گرفت.

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۶:۹
Background image

اشتراک فاطمه گیلانی عضو هیئت مذاکره‌کننده در نشست انستیتوت جورج تاون برای زنان، صلح و امنیت

فاطمه گیلانی، عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در نشست آنلاینی که از سوی انستیتوت جورج تاون برای زنان، صلح و امنیت و شورای آتلانتیک برگزار شد، اشتراک کرده و درباره روند صلح افغانستان صحبت نمود.
خانم گیلانی با بیان این که یک فرصت مناسب برای تأمین صلح در افغانستان به وجود آمده و باید برای پیشبرد آن تلاش شود، گفت که افغانستان در یک مرحله دیگر سیاسی قرار دارد و ما توانسته‌ایم در جریان مذاکرات، این تصویر جدید را به جانب مقابل مذاکرات معرفی کنیم.  
وی گفت که حضور یک هیئت همه‌شمول و متنوع در مذاکرات، یکی از نکات قوت جانب جمهوری اسلامی افغانستان بوده است.
فاطمه گیلانی ضمن این که قانون

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۶:۱۵
Background image

اشتراک فاطمه گیلانی عضو هیئت مذاکره‌کننده در نشست «شمولیت و تنوع‌پذیری روند صلح افغانستان»

فاطمه گیلانی، عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در نشست آنلاین شمولیت و تنوع‌پذیری روند صلح افغانستان که با ابتکار نهاد تعلیمی زنان افغان (AWEC) و نهاد زنان ملل متحد (UN Women) تدویر یافت، اشتراک نمود.
در ابتدای این نشست، تحقیقی در زمینه نقش فعالانه زنان مخصوصاً زنان محل در روند صلح افغانستان و اعمار صلح که از سوی این دو نهاد ترتیب شده است، به معرفی گرفته شد.
خانم گیلانی در این نشست گفت که درس‌ها و مطالعات انجام‌شده در عرصه اعمار صلح، دریچه روشنی را برای درک بهتر وضعیت و ظرفیت‌های موجود در کشور برای همه می‌گشاید.
وی با اشاره به فعالیت‌های اعضای زن هیئت مذاکره‌کننده در کمیته‌های

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۹:۴۲
Background image

اشتراک رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده در سومین نشست تقویت اجماع در حمایت از روند صلح

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت در سومین نشست «تقویت اجماع در حمایت از روند صلح» که از سوی کمیسیون امور منطقه‌ای و بین‌المللی شورای عالی مصالحه ملی با حضور داکتر عبدالله عبدالله رئیس این شورا، سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده، حنیف اتمر وزیر امور خارجه و با اشتراک سفرا و نمایندگان کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مقیم کابل برگزار شد، به صورت آنلاین اشتراک نمودند.
در ابتدای این نشست، سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده ضمن تأکید همه‌جانبه بر ادامه روند مذاکرات صلح بین دو

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۸:۷
Background image

نشست آنلاین رئیس هیئت مذاکره‌کننده با نماینده ملکی ناتو

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و استفانو پونته کورو، نماینده ملکی ناتو برای افغانستان به صورت آنلاین در مورد روند صلح افغانستان صحبت نمودند.
در این نشست هر دو جانب در باره افزایش خشونت‌ها و تلفات جانی ناشی از آن بحث و گفتگو کرده و راه حل سیاسی را یگانه راه رسیدن به صلح و ثبات در کشور عنوان نمودند.
آنان همچنین اذعان داشتند که مردم افغانستان از جنگ و خشونت جاری در کشور خسته شده‌اند و خواهان تأمین هرچه زودتر صلح و ثبات در افغانستان می‌باشند.
رئیس هیئت مذاکره‌کننده با بیان این که فرصت به وجود آمده برای تأمین صلح در کشور بسیار با ارزش است، گفت که هیئت جمهوری

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۵:۴۰
Background image

نشست رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده با مجتمع جامعه مدنی افغانستان

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت در نشست مجتمع جامعه مدنی افغانستان به صورت آنلاین اشتراک نموده و در مورد روند صلح افغانستان صحبت کردند.
در ابتدای این نشست اسدالله سعادتی، معاون شورای عالی مصالحه ملی با صحبت روی ابعاد مختلف جنگ و صلح افغانستان، صلح را یک ضرورت ملی و دینی عنوان نمود.
آقای سعادتی گفت در هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان از اقشار مختلف جامعه علی‌الخصوص علمای دین حضور دارند. وی نقش علمای دین را در روند صلح افغانستان با ارزش و تأثیرگذار خواند.
محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده در رابطه با نقش و تأثیر

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۸:۲۵
Background image

نشست آنلاین هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با افغان‌های مقیم در خارج

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت در یک نشست آنلاین با افغان‌های مقیم در ۱۳ کشور اروپایی و امریکا در مورد روند مذاکرات صلح افغانستان صحبت نمودند. 
رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان ضمن ابراز امتنان از اشتراک افغان‌های مقیم خارج در این نشست گفت که قربانی اصلی جنگ جاری در کشور، افغان‌ها هستند.
آقای ستانکزی ضمن تأکید بر تقویت و تحکیم اجماع بین افغان‌ها و داشتن صدای واحد برای تأمین صلح و ثبات پایدار، گفت که افغانستان نباید به گذشته تاریک بازگردد؛ بلکه با اتحاد و همبستگی، تهداب گذاشته‌شده را باید مستحکم‌تر سازیم.
در ادامه،

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۸:۳۸
Background image

اشتراک رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده در نشست آنلاین مجمع صلح زنان افغان

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت در نشست «مجمع صلح زنان افغان» که با حضور فعالین حقوق زنان و با همکاری بنیاد برادران ریکفیلر به صورت آنلاین برگزار شد، اشتراک و صحبت نمودند.
محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده با اشاره به این که همه نسل‌ها در افغانستان برای آینده خود در تلاش هستند و دستاوردهای زیادی داشته‌اند، گفت که زنان افغان نیز نباید از حقوق خود محروم شده و به عقب برگردند.
وی همچنین گفت که نقش زنان نه‌تنها در عرصه حقوق زنان، بلکه در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مهم بوده و در کنار مردان جامعه در تمامی عرصه‌ها حضور

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۸:۱۸
Background image

اشتراک اعضای هیئت مذاکره‌کننده در سمینار دوروزه در مورد نقش و مشارکت زنان در روند صلح افغانستان

فوزیه کوفی، فاطمه گیلانی و شریفه زرمتی وردک از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در سمینار دوروزه مجازی در مورد نقش و مشارکت زنان در روند صلح افغانستان که از سوی «شبکه زنان میانجی اروپای شمالی» برگزار شد، اشتراک و صحبت نمودند.
میتی نودسن، سفیر دنمارک در کابل در معرفی این سمینار گفت: با وجود تشدید خشونت‌ها در افغانستان، مذاکرات صلح یک فرصت مناسب برای حل این بحران است و در این فرصت لازم است تا روی نقش زنان و ضرورت حضورشان و چگونگی حمایت‌های جهانی از آنان در این روند، بحث و تبادل نظر صورت گیرد.
فوزیه کوفی عضو هیئت مذاکره‌کننده در این سمینار گفت: زنان نه‌تنها قربانی جنگ‌اند، بلکه

Pagination