پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

a.zia
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
S

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور استادان پوهنتون و فعالین جامعه مدنی از مرکز و ولایات برگزار شد.
در آغاز، لیلا جعفری رئیس تشکل‌های سیاسی و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح، با اشاره به افزایش خشونت‌ها در کشور گفت: مردم ما متأسفانه روزهای دشواری را می‌گذرانند و از خانه و کاشانه خود بیجا شده‌اند؛ اما در میان انبوهی از مشکلات نباید صلح فراموش شود. 
وی افزود کشورهای پیشرفته جهان برای دستیابی به صلح سال‌ها کار نموده و تاریخ پرخم و پیچی را سپری نموده‌اند و نیاز است تا مردم افغانستان، علی‌رغم همه درگیری‌ها و خشونت‌ها، دست به دست هم داده، برای آوردن صلح کار نمایند. به همین دلیل برنامه امروزی برگزار شده است.
همچنین در پنل علمی که با حضور استادان پوهنتون در ادامه این برنامه تدویر یافت، سید هاشم امین استاد علوم اسلامی پوهنتون تعلیم و تربیه استاد ربانی، ضمن ارائه معلومات در مورد اهمیت صلح از دیدگاه اسلام، بیان داشت: جنگ افغانستان هیچ‌گونه مشروعیت دینی ندارد و دین اسلام هر نوع جنگ و فتنه میان مسلمانان را مردود می‌شمارد. 
پوهنیار احمد حامد قادری، استاد جامعه‌شناسی پوهنتون متذکره نیز در رابطه به پیامدهای جنگ گفت: جنگ یک بیماری اجتماعی است؛ باعث نابسامانی اجتماعی شده و تعادل سیستم‎ها را از بین می‌برد. 
وی گفت نیاز است تا مردم افغانستان برای آوردن صلح در مرحله نخست به صلح درون‌فردی اهمیت قایل شوند.
در جمع‌بندی این برنامه، لیلا جعفری رئیس تشکل‌های سیاسی و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح گفت این وزارت تلاش دارد تا با گرفتن نظریات و پیشنهادات مردم، روایت صلح را تقویت نموده و برای این کار  برنامه‌ها و گفتمانی را در مرکز ولایات برگزار خواهد نمود.

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها