وزیر دولت در امور صلح با نماینده ارشد ملکی ناتو دیدار نمود

a.zia
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۲
Smp

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با استیفانو پونتیکورو نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان دیدار نمود.

در این دیدار روی حمایت‌های ناتو از روند صلح افغانستان، چگونگی روند مذاکرات صلح در دوحه، نشست آینده وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو، ضرورت توقف خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس تبادل نظر صورت گرفت.
سید سعادت منصور نادری ضمن قدردانی از همکاری‌های ناتو در گذشته، بر اهمیت نقش این سازمان در پیشرفت روند صلح افغانستان تأکید نمود.
وزیر دولت در امور صلح با اشاره به نشست آینده وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو گفت که مواضع مشترک همکاران بین‌المللی افغانستان در مقاطع گوناگون، از مؤلفه‌های مهم موفقیت روند مذاکرات می‌باشد.
وی همچنین درباره نقش وزارت دولت در امور صلح در راستای تأمین اجماع ملی و شمولیت نظرات سیاسیون در روند صلح معلومات ارائه نمود.
نماینده ارشد ملکی ناتو ضمن ابراز نظریات خویش درباره روند صلح افغانستان، اجماع داخلی را در این روند مهم خواند.
آقای پونتیکورو درباره تعهدات ناتو در قبال روند صلح افغانستان صحبت نموده آن را دوامدار خواند. وی افزود که در این مقطع، توقف خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس ضروری است.

خبرها

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۱۶:۴۱
Background image

مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر برگزار شد

به تأسی از حکم مقام عالی ریاست جمهوری مبنی بر اعلان عزای عمومی، مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر با حضور مقامات و کارمندان وزارت دولت در امور صلح در تالار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۴:۵۲
Background image

دیدار معین حقوق بشر و جامعه مدنی با کمیته احزاب سیاسی در راستای صلح

دکتور عالمه معین حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با کمیته تماس احزاب سیاسی در راستای صلح دیدار نموده و در مورد نقش احزاب سیاسی در روند صلح صحبت نمودند.
در این دیدار کمیته. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۱:۳
Background image

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام زنان در روند صلح برگزار شد

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام و مشارکت زنان در روند صلح با سکرتریت وزارت دولت امور صلح و حضور زنان عضو رهبری شورای عالی مصالحه ملی و زنان عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی. . .

همه خبرها