نشست مشورتی وزارت دولت در امور صلح‌ با اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های لویه‌جرگه مشورتی صلح

a.zia
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۵ - ۱۳:۵
SMP

عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح و عبدالخالق بالاکرزی، معین امور انسجام اقوام وزارت دولت در امور صلح با شماری از اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های کاری لویه‌جرگه مشورتی صلح به منظور گرفتن نظرات و پیشنهادات‌شان در مورد روند صلح دیدار کردند.
در این نشست مشورتی، اشتراک‌کنندگان نگرانی‌ها، پرسش‌ها و پیشنهادات‌شان در مورد روند صلح را با رهبری وزارت دولت در امور صلح شریک نمودند. 
اعضای حاضر با تأکید بر اهمیت نقش لویه‌جرگه مشورتی صلح و انتخابی بودن اعضای این جرگه، گفتند که آنان نمایندگان واقعی مردم از اقشار گوناگون جامعه هستند و از همین‌رو خواستار مشارکت بیشتر این ساختار در روند صلح می‌باشند. آنان همچنین از اینکه تطبیق قطعنامه ۲۳ ماده‌یی لویه‌جرگه مشورتی از سوی حکومت روی دست گرفته شده ابراز امتنان نمودند.
اعضای اشتراک‌کننده در جلسه ابراز داشتند که حامی روند صلح با مالکیت مردم افغانستان می‌باشند و مشوره‌ها و نظرات خویش را با مسؤولین شریک خواهند کرد. آنان همچنین خواستند که حکومت زمینه‌ساز هماهنگی بیشتر و تداوم ارتباطات گردد.
عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح با ابراز امتنان از حضور اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های کاری لویه‌جرگه مشورتی صلح در این نشست، به سؤالات و نگرانی‌های اشتراک‌کنندگان پاسخ ارائه کرد.
آقای رحیمی با اشاره به اهمیت نقش لویه‌جرگه مشورتی صلح در پیشبرد روند صلح گفت که لویه‌جرگه مشورتی صلح وسیله ارتباط مؤثر با مردم در هر گوشه کشور است و از همین‌رو می‌تواند نظرات مردم را در روند صلح شامل سازد.
آقای رحیمی همچنین تأکید نمود که لویه‌جرگه مشورتی صلح نقطه عطف در روند صلح بود و تا پایان این روند به آن مراجعه صورت می‌گیرد.
این نشست مشورتی به سلسله نشست‌های مشورتی وزارت دولت در امور صلح با اقشار مختلف برگزار شد.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۳:۵۳
Background image

نشست مشورتی وزارت دولت در امور صلح با فعالین آزادی بیان و نمایندگان رسانه‌ها

نشست مشورتی ریاست عمومی ارتباطات استراتیژیک وزارت دولت در امور صلح با شماری از مسؤولین نهادهای رسانه‌یی داخلی، خبرنگاران عرصه صلح و سینماگران از مرکز و ولایات به منظور گرفتن نظرات و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۲:۱۱
Background image

همکاری وزارت دولت در امور پارلمانی برای تشریک نظرات اعضای پارلمان درباره روند صلح

دکتور میرویس څرګند کوچی، رئیس هماهنگی با نهادهای امنیتی، دفاعی، ملکی و امور زندان‌های وزارت دولت در امور صلح با ضیاءالحق امرخیل وزیر دولت در امور پارلمانی دیدار کرد.
در این دیدار، آقای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۷ - ۲۰:۱۰
Background image

نشست مشورتی تیم مذاکره‌کننده با جوانان

شماری از نمایندگان جوانان با حبیبه سرابی، شریفه زرمتی وردک و جنرال ایوب انصاری، از اعضای تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان دیدار کردند.
در ابتدا، حبیبه سرابی عضو تیم مذاکره‌کننده. . .

همه خبرها