نشست مشورتی وزارت دولت در امور صلح‌ با اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های لویه‌جرگه مشورتی صلح

a.zia
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۵ - ۱۳:۵
SMP

عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح و عبدالخالق بالاکرزی، معین امور انسجام اقوام وزارت دولت در امور صلح با شماری از اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های کاری لویه‌جرگه مشورتی صلح به منظور گرفتن نظرات و پیشنهادات‌شان در مورد روند صلح دیدار کردند.
در این نشست مشورتی، اشتراک‌کنندگان نگرانی‌ها، پرسش‌ها و پیشنهادات‌شان در مورد روند صلح را با رهبری وزارت دولت در امور صلح شریک نمودند. 
اعضای حاضر با تأکید بر اهمیت نقش لویه‌جرگه مشورتی صلح و انتخابی بودن اعضای این جرگه، گفتند که آنان نمایندگان واقعی مردم از اقشار گوناگون جامعه هستند و از همین‌رو خواستار مشارکت بیشتر این ساختار در روند صلح می‌باشند. آنان همچنین از اینکه تطبیق قطعنامه ۲۳ ماده‌یی لویه‌جرگه مشورتی از سوی حکومت روی دست گرفته شده ابراز امتنان نمودند.
اعضای اشتراک‌کننده در جلسه ابراز داشتند که حامی روند صلح با مالکیت مردم افغانستان می‌باشند و مشوره‌ها و نظرات خویش را با مسؤولین شریک خواهند کرد. آنان همچنین خواستند که حکومت زمینه‌ساز هماهنگی بیشتر و تداوم ارتباطات گردد.
عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح با ابراز امتنان از حضور اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های کاری لویه‌جرگه مشورتی صلح در این نشست، به سؤالات و نگرانی‌های اشتراک‌کنندگان پاسخ ارائه کرد.
آقای رحیمی با اشاره به اهمیت نقش لویه‌جرگه مشورتی صلح در پیشبرد روند صلح گفت که لویه‌جرگه مشورتی صلح وسیله ارتباط مؤثر با مردم در هر گوشه کشور است و از همین‌رو می‌تواند نظرات مردم را در روند صلح شامل سازد.
آقای رحیمی همچنین تأکید نمود که لویه‌جرگه مشورتی صلح نقطه عطف در روند صلح بود و تا پایان این روند به آن مراجعه صورت می‌گیرد.
این نشست مشورتی به سلسله نشست‌های مشورتی وزارت دولت در امور صلح با اقشار مختلف برگزار شد.

خبرها

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۸
Background image

جامعه جهانی خواستار توقف خشونت‌های جاری در کشور است

دومین نشست تقویت اجماع در حمایت از روند صلح افغانستان از سوی کمیسیون امور منطقوی و بین‌المللی شورای عالی مصالحه ملی، وزارت دولت در امور صلح و وزارت امور خارجه به صورت آنلاین برگزار شد.
. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۸
Background image

دیدار سرپرست وزارت دولت در امور صلح با رئیس اجرایی انستیتوت صلح اروپا

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت، با مایکل کیتنگ رئیس اجرایی انستیتوت صلح اروپا و هیئت همراهش به شمول پاتریک دی وریس مشاور ارشد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲
Background image

نشست «قانون اساسی؛ حقوق شهروندی و صلح پایدار» برگزار شد

نشستی زیر عنوان «قانون اساسی؛ حقوق شهروندی و صلح پایدار» با حضور قانونپوه استاد محمد سرور دانش، معاون ریاست جمهوری؛ داکتر عنایت‌الله بابر فرهمند معاون اول شورای عالی مصالحه ملی؛. . .

همه خبرها