نشست مشورتی وزارت دولت در امور صلح‌ با اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های لویه‌جرگه مشورتی صلح

a.zia
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۵ - ۱۳:۵
SMP

عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح و عبدالخالق بالاکرزی، معین امور انسجام اقوام وزارت دولت در امور صلح با شماری از اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های کاری لویه‌جرگه مشورتی صلح به منظور گرفتن نظرات و پیشنهادات‌شان در مورد روند صلح دیدار کردند.
در این نشست مشورتی، اشتراک‌کنندگان نگرانی‌ها، پرسش‌ها و پیشنهادات‌شان در مورد روند صلح را با رهبری وزارت دولت در امور صلح شریک نمودند. 
اعضای حاضر با تأکید بر اهمیت نقش لویه‌جرگه مشورتی صلح و انتخابی بودن اعضای این جرگه، گفتند که آنان نمایندگان واقعی مردم از اقشار گوناگون جامعه هستند و از همین‌رو خواستار مشارکت بیشتر این ساختار در روند صلح می‌باشند. آنان همچنین از اینکه تطبیق قطعنامه ۲۳ ماده‌یی لویه‌جرگه مشورتی از سوی حکومت روی دست گرفته شده ابراز امتنان نمودند.
اعضای اشتراک‌کننده در جلسه ابراز داشتند که حامی روند صلح با مالکیت مردم افغانستان می‌باشند و مشوره‌ها و نظرات خویش را با مسؤولین شریک خواهند کرد. آنان همچنین خواستند که حکومت زمینه‌ساز هماهنگی بیشتر و تداوم ارتباطات گردد.
عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح با ابراز امتنان از حضور اعضای هیئت اداری و رؤسای کمیته‌های کاری لویه‌جرگه مشورتی صلح در این نشست، به سؤالات و نگرانی‌های اشتراک‌کنندگان پاسخ ارائه کرد.
آقای رحیمی با اشاره به اهمیت نقش لویه‌جرگه مشورتی صلح در پیشبرد روند صلح گفت که لویه‌جرگه مشورتی صلح وسیله ارتباط مؤثر با مردم در هر گوشه کشور است و از همین‌رو می‌تواند نظرات مردم را در روند صلح شامل سازد.
آقای رحیمی همچنین تأکید نمود که لویه‌جرگه مشورتی صلح نقطه عطف در روند صلح بود و تا پایان این روند به آن مراجعه صورت می‌گیرد.
این نشست مشورتی به سلسله نشست‌های مشورتی وزارت دولت در امور صلح با اقشار مختلف برگزار شد.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۶:۱۳
Background image

فرمان رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در مورد برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح

14 اسد 1399

مبنی
ماده اول:
به منظور حفظ و حراست از ارزش‌های مندرج قانون اساسی افغانستان، پاسداشت و ارج‌گذاری به دستاوردهای ملی در طول دو دهه اخیر و همچنین دریافت مشوره‌ها و نظریات. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۸:۴۳
Background image

دیدار مشورتی اعضای تیم مذاکره‌کننده با شماری از زنان متشبث

شریفه زرمتی وردک و فوزیه کوفی از اعضای تیم مذاکره‌کننده با شماری از زنان متشبث دیدار و روی مسایل مربوط به زنان در روند صلح گفتگو کردند.
در آغاز این نشست، شریفه زرمتی وردک، عضو تیم. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۵
Background image

سومین کنفرانس «نقش نهادها و مراکز اکادمیک در روند صلح افغانستان» برای زون شمال و شمال شرق تدویر یافت

در سومین کنفرانس «نقش نهادها و مراکز اکادمیک در روند صلح افغانستان» که از طریق ویدیوکنفرانس در وزارت دولت در امور صلح برگزار شد، رؤسا و استادان پوهنتون‌ها و نمایندگان نهادهای مطالعاتی و. . .

همه خبرها