نخستین نشست کمیته تماس احزاب سیاسی در راستای صلح برگزار شد

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۶:۳۱
Smp

نخستین نشست کمیته تماس احزاب سیاسی با حضور دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح برگزار شد.

دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح در ابتدای نشست گفت که با ایجاد کمیته تماس، احزاب سیاسی مسؤولیت بزرگی را به دوش این کمیته گذاشته‌اند. وی افزود که وزارت دولت در امور صلح تسهیل‌کننده ادای مسؤولیت کمیته تماس می‌باشد.
وی هدف از ایجاد کمیته و نشست‌های مشترک کمیته با وزارت را جمع‌آوری نظرات احزاب و شریک نمودن آن با هیئت مذاکره‌کننده خواند.
معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی ابراز داشت که این کمیته می‌تواند نقش تأثیرگذار و مهمی در روند صلح داشته باشد.
در این نشست، اعضای کمیته تماس در مورد نحوه آغاز فعالیت‌ها و میکانیزم مرتبط صحبت کردند. آنان بر ایجاد هماهنگی برای نشست‌ها، انتخاب هیئت اداری و تدوین لایحه وظایف تأکید کردند.
پس از رأی‌گیری اعضای کمیته، یک تن به حیث رئیس نشست بعدی و دو تن به حیث منشی انتخاب شدند.
دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح تعهد سپرد که این وزارت تسهیلات لازم را برای نشست‌های کمیته فراهم می‌کند.
در اخیر، لیلا جعفری رئیس تشکل‌های سیاسی و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح جمع‌بندی نشست را ارائه نمود.

خبرها

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۱۶:۱۵
Background image

اشتراک وزیر دولت در امور صلح در نشست بنیاد فریدریش ایبرت

سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در یک نشست آنلاین که از سوی بنیاد فریدریش ایبرت به منظور رونمایی از گزارشی در مورد بررسی نقش. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۹:۲۳
Background image

وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با دمیتری ژیرنوف سفیر فدراتیف روسیه در کابل دیدار نمود و درباره موضوعات مرتبط به روند صلح تبادل نظر شد.
وزیر دولت در امور صلح بر اهمیت اجماع. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۸:۴۰
Background image

نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح دایر گردید

نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح: پیامی برای آتش‌بس از سوی وزارت دولت در امور صلح و با مشارکت شماری از نهادهای جامعه مدنی و تعلیمی، با حضور وزیر دولت در امور صلح و شماری از مقامات دولتی. . .

همه خبرها