مسؤولین وزارت دولت در امور صلح از دفاتر شماری از رسانه‌های بلخ بازدید نمودند

a.zia
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۱:۶
SMP

رؤسای اطلاع‌رسانی، آگاهی عامه و زون شمال وزارت دولت در امور صلح با حضور در دفاتر شماری از رسانه‌های ولایت بلخ از آنان بازدید نمودند.
سید حسن عالمی، رئیس اطلاع‌رسانی وزارت دولت در امور صلح در این بازدید‌ها با بیان این که آزادی بیان یکی از ارزش‌های اساسی جامعه است گفت که وزارت دولت در امور صلح حق دسترسی به اطلاعات را برای مردم افغانستان محفوظ دانسته و این وزارت به آن پایبند است. 
وی همچنین با اشاره به اینکه رسانه‌ها ابزار قوی دسترسی مردم به اطلاعات است، تحکیم ارتباط با رسانه‌ها را از رویکردهای اساسی وزارت دولت در امور صلح خواند تا از این طریق در راستای اطلاع‌رسانی از روند صلح و ترویج فرهنگ صلح‌خواهی ظرفیت و قوت آنان ممد واقع گردد.
رئیس اطلاع‌رسانی وزارت دولت در امور صلح ظرفیت و زیربنای رسانه‌های بلخ را قابل تمجید دانست و فعالیت آنان در جهت حفاظت از ارزش‌هایی که نظام جمهوری اسلامی به آن باورمند است، اساسی خواند. وی افزود نقش رسانه‌ها در شرایط کنونی در کنار دشواری‌ها از اهمیت ویژه برخوردار است.
سید ضیا دانش، رئیس آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با صحبت در مورد ضرورت ترویج فرهنگ صلح و نفی خشونت در جامعه، بر نقش رسانه‌ها در عرصه آگاهی عامه در این موارد تأکید نمود. 
وی همچنین با ابراز این که اخیراً خشونت‌ها در کشور افزایش یافته، گفت که رسانه‌ها به عنوان ساختاری که توانسته‌اند در طول دو دهه به شکوفایی برسند، می‌توانند از طریق برنامه‌های آگاهی‌دهی به آسیب‌شناسی ریشه‌های جنگ و خشونت در لایه‌های مختلف جامعه بپردازند.
عبدالحمید مرادی، رئیس زون شمال وزارت دولت در امور صلح نیز در این دیدارها گفت که دفتر ساحوی وزارت در زون شمال همواره به روی رسانه‌ها باز بوده و ابراز امیدواری نمود که روابط و همکاری رسانه‌ها با این وزارت گسترش پیدا کند. وی افزود که به خاطر همصدایی در روند صلح، وزارت دولت در امور صلح همکار و حامی رسانه‌ها می‌باشد.
مسؤولین رسانه‌ها نیز متعاقباً با صحبت در باره ساحه فعالیت، نشرات و دستاوردهای‌شان ابراز داشتند که همواره به منظور ترویج صلح‌پروری در سطح جامعه و رسیدن به یک صلح مردم‌محور فعالیت کرده‌اند.
آنان چالش‌های رسانه‌ها در عرصه‌های گوناگون را برشمردند و گفتند که رسالتمندی و مسوؤلیت‌پذیری جامعه رسانه‌یی سبب فعالیت دوامدار و مسلکی آنان شده است.
قابل یادآوری است که در ولایت بلخ 9 تلویزیون، 15 رادیو و 8 نشریه چاپی در حال فعالیت می‌باشند.

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها