دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر ناروی

a.zia
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۸:۱۳
smp

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با اولی اندرس لیندمن سفیر ناروی در کابل دیدار نمود.

آقای نادری در این دیدار از نقش حمایتی سازنده و مهم کشور ناروی در مذاکرات جاری صلح قدردانی و ابراز امتنان کرد.

وزیر دولت در امور صلح همچنین دیدگاه درازمدت وزارت دولت در امور صلح و نیاز به ایجاد ظرفیت برای تطبیق روند مصالحه و اعمار صلح را شریک کرد.

آقای نادری با تأکید بر اهمیت آتش‌بس گفت که نباید از از خشونت برای امتیازطلبی در مذاکرات صلح استفاده شود. وی کاهش خشونت به صورت گسترده و واقعی را نیاز جدی دانست.

از سویی هم سفیر ناروی علاقه‌مندی این کشور در  حمایت از مذاکرات صلح و همکاری با وزارت دولت در امور صلح در بخش‌های مختلف به شمول کمک‌های تخنیکی و تخصصی را اعلام کرد.

وی اعمار صلح را بخش مهمی از سیاست خارجی ناروی دانست و گفت که این کشور در تلاش است تا این مورد را در رأس اولویت‌های مهم شورای امنیت سازمان ملل متحد جای دهد.

سفیر ناروی همچنین گفت که آنان استراتیژی مشترک‌شان با افغانستان را بازنگری می‌کنند و ابراز امیدواری کرد که اعمار صلح در این استراتیژی گنجانیده شود.

وی بار دیگر بر ادامه حمایت این کشور در راستای پیشبرد روند صلح تأکید کرد.

دو طرف توافق کردند تا در مورد استراتیژی مشترک درازمدت صلح شامل دیپلوماسی صلح، اعمار صلح و تبادل دانش و مهارت‌های تخنیکی کار صورت گیرد. آنان همچنین توافق کردند تا روی نقش ناروی برای جلب حمایت سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن از روند صلح افغانستان کار شود.

خبرها

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۰:۴۳
Background image

سرپرست وزارت دولت در امور صلح با سفیر جمهوری چک دیدار نمود

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت با آقای ایرژی بالون سفیر جمهوری چک در کابل دیدار نمود.
در این دیدار سفیر جمهوری چک از همکاری. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۱۱:۱۳
Background image

سرپرست وزارت دولت در امور صلح با سفیر فنلند دیدار نمود

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت، با پیکا کوسونن سفیر فنلند در کابل و معاون وی نیلی میکلولا دیدار نمود.
در این دیدار، عبدالله. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۷:۵۵
Background image

دیدار سرپرست وزارت دولت در امور صلح با شارژدافیر سفارت ناروی در کابل

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی با کارل سالیکس، شارژدافیر ناروی در کابل دیدار نمود.

سرپرست وزارت دولت در امور صلح در این دیدار درباره. . .

همه خبرها