دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه در کابل

a.zia
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۹:۵۷
smp

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با آقای دمیتری ژیرنوف سفیر جمهوری فدراتیف روسیه در کابل دیدار نمود.
در این دیدار دو طرف روی روند مذاکرات جاری در دوحه، تقویت اجماع منطقه‌یی روی صلح، نقش کشورهای منطقه به ویژه روسیه در روند صلح افغانستان و چشم‌انداز افغانستان پسامنازعه به تبادل نظر پرداختند.
سفیر جمهوری فدراتیف روسیه اظهار داشت که این کشور تداوم جنگ را زمینه‌ساز صلح ندانسته و مذاکرات را مسیر رسیدن به صلح می‌داند.
سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح نقش روسیه در روند صلح افغانستان را مهم خواند و گفت که اجماع منطقه‌یی برای دستیابی به صلح از اهمیت خاص برخوردار است.
آقای نادری افزود که افغان‌ها خواستار صلح می‌باشند و با تأمین صلح، افغانستان نقش اساسی خویش در رشد و توسعه منطقه را ایفا خواهد کرد. وی ابراز امیدواری نمود که با آمدن صلح در افغانستان، زمینه سرمایه‌گذاری شرکت‌های روسی در افغانستان گسترش یابد.
وزیر دولت در امور صلح انعطاف‌پذیری را یک اصل مهم در روندهای مذاکرات خواند و گفت که مذاکرات صلح افغانستان در دوحه نیز از این قاعده مستثنی نیست

خبرها

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۱۶:۱۵
Background image

اشتراک وزیر دولت در امور صلح در نشست بنیاد فریدریش ایبرت

سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در یک نشست آنلاین که از سوی بنیاد فریدریش ایبرت به منظور رونمایی از گزارشی در مورد بررسی نقش. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۹:۲۳
Background image

وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با دمیتری ژیرنوف سفیر فدراتیف روسیه در کابل دیدار نمود و درباره موضوعات مرتبط به روند صلح تبادل نظر شد.
وزیر دولت در امور صلح بر اهمیت اجماع. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۸:۴۰
Background image

نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح دایر گردید

نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح: پیامی برای آتش‌بس از سوی وزارت دولت در امور صلح و با مشارکت شماری از نهادهای جامعه مدنی و تعلیمی، با حضور وزیر دولت در امور صلح و شماری از مقامات دولتی. . .

همه خبرها