دیدار مشورتی اعضای تیم مذاکره‌کننده با شماری از زنان متشبث

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۸:۴۳
SMP

شریفه زرمتی وردک و فوزیه کوفی از اعضای تیم مذاکره‌کننده با شماری از زنان متشبث دیدار و روی مسایل مربوط به زنان در روند صلح گفتگو کردند.
در آغاز این نشست، شریفه زرمتی وردک، عضو تیم مذاکره‌کننده در مورد پیشرفت‌های روند صلح معلومات ارائه کرد و گفت که برای بهبود روند صلح، نیاز به نظرات تمامی اقشار جامعه به ویژه زنان می‌باشد.
زنان متشبث با تأکید بر اهمیت حضورشان در روند صلح، گفتند که آنان می‌خواهند تا برای احقاق حقوق و حفظ دستاوردهای زنان در جریان مذاکرات صلح، نقش فعال داشته باشند.
آنان با بیان این که بدون حضور زنان، روند صلح موفق نخواهد بود، گفتند که شرایط در جریان روند صلح باید روشن و واضح باشد و زنان متشبث نیز از تیم مذاکره‌کننده حمایت خواهند کرد.
این زنان متشبث، همچنین گفتند که با ارائه طرح‌های اقتصادی برای جریان مذاکرات و پسامذاکرات، آماده هستند در زمینه‌های اقتصادی همکاری کنند.
در ادامه، فوزیه کوفی، عضو تیم مذاکره‌کننده با ابراز امتنان از اشتراک‌کنندگان، گفت که نیاز است به صلح رویکرد اقتصادی داده شود. وی تأکید کرد که باید فرصت‌های اقتصادی زنان متشبث حفظ گردد و از همین‌رو ضرورت است تا این زنان در روند صلح همکار باشند و با بلند کردن صدای‌شان، خود را در روند صلح دخیل بسازند.
وی گفت که نیاز است تا ارتباط میان تیم مذاکره‌کننده و متشبثین ایجاد شود تا در قسمت ادغام مجدد طالبان و فراهم شدن زمینه کار و معیشت بدیل در دوران پسامذاکرات، همکاری کنند.
خانم کوفی بیان داشت که قرار است کمیته‌هایی در کنار تیم مذاکره‌کننده ایجاد شود تا در آن اقشار مختلف به تیم مذاکره‌کننده مشوره دهند.

خبرها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۹:۵۶
Background image

معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با کارمندان زن این وزارت دیدار کرد

داکتر عالمه، معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح، در دیدار با کارمندان زن این وزارت گفت که روند صلح حساس و بااهمیت است و حضور زنان در وزارت صلح برای پیشبرد امور صلح و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۶:۵
Background image

وزیر دولت در امور صلح با معاون نماینده خاص آلمان دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در دوحه پایتخت قطر، با اندریس کروگر معاون نماینده خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۷:۲۳
Background image

بحث آزاد زیر عنوان «اعمار صلح مسؤولیت کیست؟» برگزار شد

بحث آزاد زیر عنوان «اعمار صلح مسؤولیت کیست؟» با حضور و اشتراک مقامات وزارت دولت در امور صلح، استادان پوهنتون، نمایندگان نهادهای جامعه مدنی و محصلین، در مرکز مطالعات افغانستان پوهنتون. . .

همه خبرها