تصدیق‌نامه اشتراک‌کنندگان برنامه آموزشی میانجیگری، حل منازعات و اعمار صلح توزیع شد

a.zia
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۴ - ۱۲:۳
smp

برنامه آموزشی میانجیگری، حل منازعات و اعمار صلح با حضور مقامات و مسؤولین وزارت دولت در امور صلح با توزیع تصدیق‌نامه اشتراک‌کنندگان خاتمه یافت.
دکتور عالمه، سرپرست و معین حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت در امور صلح در اختتامیه این برنامه آموزشی گفت: جوانان نیروی سازنده هر جامعه می‌باشند و بدون شک آینده صلح و چرخه پیشرفت افغانستان نیز به دست نیروی جوان است. از همین رو برنامه متذکره با هدف آگاهی‌دهی و آموزش محصلان پوهنتون‌ها و جوانان راه‌اندازی شد.
دکتور عالمه افزود که برنامه‌های آموزشی وزارت دولت در امور صلح ادامه خواهد داشت و این وزارت تلاش دارد تا این برنامه‌ها را در دانشگاه‌ها نیز راه‌اندازی نماید.
وی همچنین به اشتراک‌کنندگان گفت که وزارت دولت در امور صلح با محصلین و محققانی که پیرامون صلح و حل منازعات کار می‌کنند، همکار بوده و منابع علمی را در اختیارشان قرار می‌دهد.
دکتور عالمه از جوانان و محصلین خواست تا برای ساختن افغانستان و اعمار صلح کار نمایند، زیرا ترک کشور هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.
سید فهیم سروش، مشاور ارشد وزارت دولت در امور صلح و آموزگار این برنامه آموزشی، ضمن قدردانی از علاقه‌مندی اشتراک‌کنندگان به اعمار صلح و مفاهیم مرتبط به آن گفت، این برنامه برای آگاهی‌دهی و شریک ساختن نظریات اشتراک‌کنندگان در راستای آموزش حل منازعه و میانجیگری در شرایط کنونی مفید واقع خواهد شد.
محمد حلیم آزاد، محصل رشته حقوق و علوم سیاسی پوهنتون کابل و از اشتراک‌کنندگان در این برنامه آموزشی گفت که برنامه متذکره برای آگاهی‌دهی در جامعه به خصوص برای جوانانی که آینده صلح افغانستان مربوط آنها می‌شود، بسیار مؤثر بوده و آنها توانسته‌اند در این برنامه آموزشی درباره نقش زنان در اعمار صلح موضوعات جدیدی را بیاموزند.
زهره رحمانی محصل دیگری از یک پوهنتون خصوصی بیان داشت که برنامه آموزشی میانجیگری، حل منازعات و اعمار صلح، در شرایط کنونی که افغانستان نیاز مبرم به صلح دارد، در ذهنیت‌سازی جوانان بسیار ارزنده است؛ زیرا اشتراک‌کنندگان می‌توانند با شریک ساختن نظریات و آموختن مفاهیم جدید، در راستای اعمار صلح در جامعه همکار باشند.
در این برنامه آموزشی، مفاهیم میانجیگری و اعمار صلح، تجربیات و شیوه‌های حل منازعه و اهمیت نقش و حضور اقشار مختلف در قالب پرزنتیشن و فعالیت‌های گروهی ارائه شد.
قابل یادآوری است که این برنامه آموزشی از سوی ریاست انسجام امور زنان وزارت دولت در امور صلح برای سه روز برگزار شد که 50 محصل از 10 پوهنتون دولتی و خصوصی از کابل، در آن اشتراک نمودند.

 

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها