بحث آنلاین رابطه صلح، توسعه و امنیت در حاشیه نشست جنیوا برگزار شد

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۴:۲۵
SMP

بحث آنلاین زیر عنوان رابطه صلح، توسعه و امنیت با اشتراک سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، دیبوره لیونز نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان و نمایندگان سازمان‌های دیگر از جمله سازمان ملل متحد، بانک جهانی، شبکه انکشافی بنیاد آقاخان و ناتو برگزار شد.
سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، در جمع‌بندی این بحث، نتایج بحث‌های صورت‌گرفته را مفید خواند و گفت که وزارت دولت در امور صلح از راه‌اندازی چنین بحث‌هایی استقبال نموده و تلاش خواهد کرد نظریات و پیشنهادات ارائه‌شده در این بحث‌ها را عملی سازد.
آقای نادری گفت که نکات مهم بحث‌های امروز نشان می‌دهد که نیاز است دید متعادل در زمینه امنیت، توسعه و صلح داشته باشیم. وی ادامه داد که ما باید روی نوآوری‌ها در زمینه توسعه و صلح‌سازی تمرکز کرده و حل منازعات محلی، نهادینه ساختن حقوق بشر و کاهش طولانی‌مدت خشونت علیه مردم ملکی را اولویت خود قرار دهیم. همچنین باید پیشرفت‌های محسوسی را در زمینه تعلیم و فرصت‌های اقتصادی به ویژه برای جوانان داشته باشیم.
وزیر دولت در امور صلح گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای مقابله با تروریزم جهانی که جنگ مشترک همه است، نیاز به حمایت دارند و ما به دستاوردهای دو دهه اخیر در این عرصه افتخار می‌کنیم.
وی همچنین در مورد برگزاری کنفرانس جنیوا گفت که این کنفرانس نه‌تنها از نظر مالی افغانستان را حمایت می‌کند، بلکه از لحاظ سیاسی و روانی نیز این پیام را به مردم افغانستان می‌رساند که جامعه جهانی آنان را فراموش نکرده است.

خبرها

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۱۶:۱۵
Background image

اشتراک وزیر دولت در امور صلح در نشست بنیاد فریدریش ایبرت

سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در یک نشست آنلاین که از سوی بنیاد فریدریش ایبرت به منظور رونمایی از گزارشی در مورد بررسی نقش. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۹:۲۳
Background image

وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با دمیتری ژیرنوف سفیر فدراتیف روسیه در کابل دیدار نمود و درباره موضوعات مرتبط به روند صلح تبادل نظر شد.
وزیر دولت در امور صلح بر اهمیت اجماع. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۸:۴۰
Background image

نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح دایر گردید

نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح: پیامی برای آتش‌بس از سوی وزارت دولت در امور صلح و با مشارکت شماری از نهادهای جامعه مدنی و تعلیمی، با حضور وزیر دولت در امور صلح و شماری از مقامات دولتی. . .

همه خبرها