بحث آنلاین رابطه صلح، توسعه و امنیت در حاشیه نشست جنیوا برگزار شد

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۴:۲۵
SMP

بحث آنلاین زیر عنوان رابطه صلح، توسعه و امنیت با اشتراک سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، دیبوره لیونز نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان و نمایندگان سازمان‌های دیگر از جمله سازمان ملل متحد، بانک جهانی، شبکه انکشافی بنیاد آقاخان و ناتو برگزار شد.
سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، در جمع‌بندی این بحث، نتایج بحث‌های صورت‌گرفته را مفید خواند و گفت که وزارت دولت در امور صلح از راه‌اندازی چنین بحث‌هایی استقبال نموده و تلاش خواهد کرد نظریات و پیشنهادات ارائه‌شده در این بحث‌ها را عملی سازد.
آقای نادری گفت که نکات مهم بحث‌های امروز نشان می‌دهد که نیاز است دید متعادل در زمینه امنیت، توسعه و صلح داشته باشیم. وی ادامه داد که ما باید روی نوآوری‌ها در زمینه توسعه و صلح‌سازی تمرکز کرده و حل منازعات محلی، نهادینه ساختن حقوق بشر و کاهش طولانی‌مدت خشونت علیه مردم ملکی را اولویت خود قرار دهیم. همچنین باید پیشرفت‌های محسوسی را در زمینه تعلیم و فرصت‌های اقتصادی به ویژه برای جوانان داشته باشیم.
وزیر دولت در امور صلح گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای مقابله با تروریزم جهانی که جنگ مشترک همه است، نیاز به حمایت دارند و ما به دستاوردهای دو دهه اخیر در این عرصه افتخار می‌کنیم.
وی همچنین در مورد برگزاری کنفرانس جنیوا گفت که این کنفرانس نه‌تنها از نظر مالی افغانستان را حمایت می‌کند، بلکه از لحاظ سیاسی و روانی نیز این پیام را به مردم افغانستان می‌رساند که جامعه جهانی آنان را فراموش نکرده است.

خبرها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۶:۳۱
Background image

نخستین نشست کمیته تماس احزاب سیاسی در راستای صلح برگزار شد

نخستین نشست کمیته تماس احزاب سیاسی با حضور دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح برگزار شد.

دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۱:۱۳
Background image

سرپرست وزارت دولت در امور صلح با معاون یوناما دیدار نمود


عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت با استیو بروکینگ معاون یوناما دیدار نمود.
در این دیدار دو طرف روی دور دوم مذاکرات صلح. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۴:۲۹
Background image

صدای زنان هلمندی به میز مذاکره رسانده می‌شود

دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با مسؤولین نهاد همبستگی و صدای بانوان هلمند و شورای زنان ناحیه هفتم کابل در یک نشست مشترک آنلاین و حضوری روی. . .

همه خبرها