شنبه ۱۴۰۰/۴/۱۲ - ۱۵:۲۹
Background image

نشست آنلاین اعضای شبکه زنان افغان با هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد

به منظور شریک‌سازی نظریات، پیشنهادات و سوالات زنان با هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، نشست آنلاینی با حضور شریفه زرمتی وردک عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، اعضای شبکه زنان افغان و دکتور عالمه سرپرست و معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح برگزار شد. 
در ابتدا دکتور عالمه با ارایه معلومات در مورد مذاکرات صلح گفت که هیئت طالبان به جای اینکه بخواهند به مذاکرات ادامه بدهند و به دنبال تامین صلح باشند به خشونت‌های‌شان شدت داده‌اند و مردم افغانستان و جهان به این نتیجه رسیده‌اند که طالبان به آنچه تعهد کرده‌اند، پایبندی نشان نداده‌اند.
وی وضعیت زنان را در

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۱۵:۵۳
Background image

دیدار رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده با نماینده خاص وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت صبح امروز با زلمی خلیلزاد، نماینده خاص وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان و هیئت همراه‌شان در دوحه ملاقات کردند. 
در این دیدار در باره پروسه صلح و ابعاد مختلف آن و همچنین نقش کشورهای منطقه در قبال صلح افغانستان صحبت‌ شد.
همچنین در باره تسریع روند مذاکرات و تمرکز روی موضوعات اساسی اجندا تبادل نظر صورت گرفت.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۱۲:۵
Background image

دیدار رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده با رئیس عمومی بخش جنوب آسیای وزارت خارجه ترکیه

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت با هاکان تکین، رئیس عمومی بخش آسیایی وزارت خارجه ترکیه در دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار در باره روند مذاکرات صلح افغانستان صحبت و تبادل نظر صورت گرفت.
رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز قدردانی از تلاش‌های ترکیه در راستای پروسه صلح افغانستان گفت که کشور ترکیه روابط تاریخی با مردم افغانستان دارد و از نقش سازنده این کشور در روند صلح استقبال می‌کنیم.
آقای تکین نیز گفت که ما به خاطر رسیدن به صلح، در کنار مردم افغانستان خواهیم ایستاد و از پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۷ - ۱۶:۳۵
Background image

دیدار رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده با نماینده خاص وزارت خارجه قطر

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت با داکتر مطلق القحطانی، نماینده خاص وزارت خارجه قطر در امر مبارز با تروریزم، میانجی‌گری برای حل منازعات و نماینده خاص این کشور برای صلح افغانستان در مقر این وزارت در دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار، با صحبت در مورد روند مذاکرات در دوحه، بر پیشرفت دور سوم این مذاکرات تأکید صورت گرفت.
هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با بیان این که از حاشیه روی‌ها و ضیاع وقت در مذاکرات باید خودداری صورت گیرد، گفتند که جانب جمهوری اسلامی افغانستان جهت ادامه مذاکرات همه‌جانبه و بحث روی مسایل اساسی، آمادگی کامل

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۷ - ۱۵:۵۸
Background image

دیدار رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده با نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت با توماس نیکلاسن نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان در دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار در باره پروسه صلح، جلوگیری از ضیاع وقت و سرعت‌بخشیدن به مذاکرات صلح در دوحه و همچنین پیشبرد مسایل اساسی در این مذاکرات صحبت صورت گرفت.
توماس نیکلاسن، بار دیگر حمایت همه‌جانبه اتحادیه اروپا را از روند صلح افغانستان اعلان نموده و از تلاش‌های صلح و آمادگی حکومت افغانستان برای پیشبرد روند صلح استقبال نمود.
رئیس هیئت مذاکره‌کننده نیز گفت که جانب جمهوری اسلامی افغانستان تمام آمادگی‌ها به خاطر آغاز هرچه زودتر مذاکرات

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۷ - ۱۱:۵۴
Background image

دیدار رئیس و اعضای هیئت مذاکره‌کننده با نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان

۱۷ جوزا ۱۴۰۰
محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت با دیبورا لاینز، نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان  در دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار در باره تسریع روند مذاکرات جاری صلح و دستیابی به پیشرفت‌های ملموس صحبت شد.
رئیس هیئت مذاکره‌کننده ضمن قدردانی از نقش ملل متحد در روند مذاکرات صلح افغانستان، گفت که این مذاکرات مستلزم حمایت جامعه جهانی است.
خانم دیبورا لاینز نیز متعاقباً از تداوم حمایت‌های ملل متحد از روند مذاکرات صلح افغانستان اطمینان داد.

شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۵ - ۱۱:۴۲
Background image

دیدار اعضای هیئت مذاکره‌کننده با معاون سرمنشی ملل متحد

شماری از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با ژیل میشو، معاون سرمنشی ملل متحد در بخش امنیت و مصونیت و دیبورا لاینز، نماینده سرمنشی ملل متحد برای افغانستان در دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار معاون سرمنشی ملل متحد، بر حمایت دوامدار سازمان ملل متحد از پروسه صلح افغانستان تأکید نمود.
اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان نیز از نقش سازمان ملل متحد در روند مذاکرات صلح سپاسگزاری نمودند.
اعضای هیئت همچنین ابراز امیدواری کردند که در این دور از مذاکرات در مورد مسائل عمده و اساسی صحبت شود و به پیشرفتی که مورد رضایت مردم افغانستان باشد، دست یابند.
 

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۳ - ۷:۳۵
Background image

رئیس هیئت مذاکره‌کننده با نماینده خاص اتحادیه اروپا دیدار نمود

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با توماس نیکلاسون، نماینده خاص اتحادیه اروپا دیدار نمود.
در این دیدار در باره وضعیت جاری در کشور، افزایش خشونت‌ها و ضرورت برقراری صلح و آتش‌بس صحبت شده و روی تحرک مذاکرات صلح در دوحه تبادل نظر صورت گرفت.
رئیس هیئت مذاکره‌کننده با بیان این که جنگ جاری در افغانستان هیچ گونه مشروعیت ندارد، گفت که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، برقرای صلح و امنیت از اولویت‌های مردم و حکومت افغانستان می‌باشد.
آقای ستانکزی همچنین گفت که جانب جمهوری اسلامی افغانستان تمام آمادگی‌ها را برای ادامه مذاکرات دارد و نیاز است تا جانب مقابل نیز اراده جدی

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۲ - ۹:۳۱
Background image

دیدار رئیس هیئت مذاکره‌کننده با سفیر جدید ترکیه

محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با جیهاد ارگین‌آی، سفیر جدید ترکیه در کابل دیدار نمود.
در این دیدار روی پیشرفت مذاکرات صلح صحبت و تبادل نظر صورت گرفت.
رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان ضمن ابراز امتنان از همکاری‌های دوام‌دار ترکیه، در مورد اهمیت اقدامات این کشور در پروسه صلح افغانستان صحبت نمود.
آقای جیهاد ارگین‌آی نیز با تأکید بر حمایت ترکیه از پروسه صلح افغانستان گفت که این کشور به ادامه همکاری‌ها با افغانستان متعهد بوده و حاضر است در راستای پیشرفت مذاکرات صلح، نقش فعال ایفا کرده تا این مذاکرات نتیجه رضایت‌بخش برای مردم افغانستان داشته باشد.

Pagination