یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۸:۲۲
Background image

دیدار هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با رئیس سازمان علمای محمدیه و معاون اسبق رئیس‌جمهور اندونیزیا

محمد معصوم ستانکزی رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان به همراه سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده، محمد ناطقی، شریفه زرمتی وردک و باتور دوستم از اعضای هیئت مذاکره‌کننده با یوسف کالا رئیس سازمان علمای محمدیه و معاون اسبق رئیس‌جمهور اندونیزیا و هیئت همراهش دیدار نمود.
رئیس سازمان علمای محمدیه در این دیدار گفت که ادامه خشونت در یک جامعه اسلامی، روند صلح را زیر سؤال قرار می‌دهد. وی همچنین گفت که توقع می‌رود که دو طرف مذاکره‌کننده با تأمین آتش‌بس و از راه مذاکرات سازنده، صلح و امنیت را تأمین کنند.
محمد معصوم ستانکزی با استقبال از سخنان آقای کالا، ابراز

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۶ - ۶:۱۱
Background image

نشست مشورتی اعضای هیئت مذاکره‌کننده با نمایندگان اقشار گوناگون زنان برگزار شد

رئیس و اعضای زن هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، در حضور شماری از زنان در حکومت از جمله شورای عالی مصالحه ملی، ریاست جمهوری، شورای امنیت ملی، وزارت دولت در امور صلح، نمایندگان مردم در شورای ملی، اعضای کابینه، با نمایندگان زنان از اقشار مختلف دیدار کردند.
در ابتدای نشست، داکتر عالمه، معین امور حقوق بشر و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح ضمن خوش‌آمدگویی، در مورد این نشست معلومات ارائه کرد.
سپس محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در مورد دور نخست مذاکرات صلح در دوحه صحبت نمود و گفت که زنان عضو هیئت مذاکره‌کننده در تمام بخش‌های مذاکرات حضور داشتند

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳ - ۶:۲۱
Background image

دیدار اعضای زن هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با بانوی اول

بی‌بی‌گل غنی، بانوی اول با داکتر حبیبه سرابی، فوزیه کوفی و شریفه زرمتی وردک از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و داکتر عالمه، معین امور حقوق بشر و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح دیدار نمود.
در این دیدار اعضای زن هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه با روند مذاکرات صلح و نتایج دور نخست این مذاکرات صحبت نمودند.
آنان همچنین با اشاره به سلسله‌نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده با اقشار مختلف، ابراز داشتند که تا آغاز دور دوم مذاکرات صلح، با اقشار مختلف از نزدیک دیدار خواهند نمود و مشوره‌ها و نظریات مردم از نقاط مختلف کشور را دریافت خواهند کرد.
بی‌بی‌گل غنی،

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۳۰ - ۱۱:۴۴
Background image

نشست مشورتی و معلوماتی اعضای زن هیئت مذاکره‌کننده با فعالان حقوق زن

فوزیه کوفی، حبیبه سرابی و شریفه زرمتی وردک اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان طی نشست آنلاینی که در وزارت دولت در امور صلح برگزار شد، با شماری از فعالان حقوق زن دیدار کردند.

داکتر عالمه معین امور حقوق بشر و نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح در ابتدای نشست بر اهمیت تدویر نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف تأکید کرد و گفت که انسجام زنان برای سهیم شدن آنان در روند مذکرات مهم است.

فوزیه کوفی عضو هیئت مذاکره‌کننده در این دیدار در مورد برنامه‌های هیئت مذاکره‌کننده در زمان حضورشان در کابل صحبت کرد و تأکید نمود که اعضای هیئت در این مدت با

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۸:۳۰
Background image

دیدار اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با وزیر امور خارجه ایالات متحده

شماری از اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده و زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه این کشور در امور صلح افغانستان، امروز در دوحه دیدار نمودند.
در این دیدار، سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان از حمایت‌های دوامدار ایالات متحده از افغانستان در سال‌های گذشته، ابراز امتنان نمود. وی خواستار تداوم همکاری‌ها میان دو کشور بعد از توافقات صلح نیز شد.
اعضای هیئت مذاکره‌کننده گفتند که مردم افغانستان خواهان حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر در کشورشان می‌باشند.
اعضای هیئت در ادامه اظهار داشتند که افغان‌ها افزایش

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۸ - ۶:۳۰
Background image

نشست مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با مردم قندهار دایر شد

نشست مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار گوناگون مردم قندهار، به سلسله‌نشست‌های مشورتی به منظور تأمین مشارکت مردم و تبادل نظریات آنان از طریق ارتباط مستقیم آنلاین، امروز از سوی وزارت دولت در امور صلح برگزار شد.
در این نشست مولوی عطاءالرحمن سلیم معاون شورای عالی مصالحه ملی، سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده، مولوی عطاءالله لودین، فاطمه گیلانی، رسول طالب و شریفه زرمتی وردک از اعضای هیئت مذاکره‌کننده اشتراک نمودند.
عبدالخالق بالاکرزی، معین انسجام امور اقوام و نهادهای وزارت دولت در امور صلح و حیات‌الله حیات والی ولایت قندهار این نشست را

شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۷ - ۱۲:۱۰
Background image

نشست آنلاین زنان عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با سفیران اعضای ناتو

فاطمه گیلانی، فوزیه کوفی، حبیبه سرابی و شریفه زرمتی وردک اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با استیفانو پونتیکورو سفیر ملکی ناتو، تورنجنرال گیلز هیل معاون قوماندانی حمایت قاطع و سفرا و معاونین سفرای ۱۵ کشور عضو ناتو گفت‌وگو نمودند.
در این نشست که پنجشنبه، ۱۵ عقرب ۱۳۹۹، به طور آنلاین دایر شد، اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان آغاز مذاکرات صلح افغانستان را یک نقطه عطف در روند صلح افغانستان خواندند و حمایت علمای کشورهای اسلامی از روند مذاکرات را یک قدم مثبت در پیشرفت آن شمردند.
در این جلسه، سفرای اعضای ناتو بر اتحاد و همصدایی جانب جمهوری اسلامی افغانستان و ارتباطات

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۹:۳۸
Background image

اشتراک هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در مراسم ختم قرآن شریف در سفارت افغانستان در دوحه

هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و تیم تخنیکی همراه در مراسم ختم قرآن شریف و اتحاف دعا به روح شهدای حمله اخیر تروریستی در پوهنتون کابل که از سوی سفارت افغانستان در دوحه تدویر شد، اشتراک نمودند.
در این مراسم که شماری از افغان‌های مقیم قطر نیز گرد آمدند، عبدالحکیم دلیلی، سفیر افغانستان در قطر، گفت: حمله به جوانانی که به تحصیل علم مشغولند قابل قبول نیست. همه ما خود را در غم خانواده این شهدا شریک می‌دانیم و برای‌شان اتحاف دعا می‌نماییم.
وی افزود که این حمله تروریستی در حالی صورت گرفته که هر فرد افغان در داخل و خارج کشور، کشورهای منطقه، جوامع اسلامی و جهان، توقع برقراری آتش‌بس را دارند.
مح

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۷:۵۰
Background image

دیدار اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با شیخ یوسف القرضاوی

مولوی عطاءالله لودین، مولوی عنایت‌الله بلیغ و محمد ناطقی اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با شیخ یوسف القرضاوی عالم بزرگ جهان اسلام دیدار نمودند. آنان درباره روند صلح، شرایط افغانستان پس از امضای توافقنامه طالبان با امریکا و قربانی هرروزه افغان‌ها در جنگ صحبت نمودند.
شیخ یوسف القرضاوی گفت که اسلام دین وحدت و اخوت است و جنگ بین مسلمانان ناروا می‌باشد. علمای اسلام از تداوم جنگ افغانستان متألم می‌باشند، چون طرفین آن مسلمان هستند. شیخ القرضاوی برای افغانستان آرزوی صلح نمود و ضمن اشاره و تأیید اعلامیه اتحادیه جهانی علمای اسلام، به همه جوانب توصیه کرد که از انعطاف کار گرفته و برای صلح

Pagination