پنجمین دور برنامه آموزشی صلح و حل منازعات پایان یافت

a.zia
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۱۶:۵۶
Smp


پنجمین دور از سلسله‌برنامه‌های آموزشی صلح و حل منازعات با توزیع تصدیق‌نامه به اشتراک‌کنندگان از سوی مقامات وزارت دولت در امور صلح، پایان یافت.
غلام‌یحیی عباسی، معین مالی و اداری وزارت دولت در امور صلح در مراسم پایانی این برنامه گفت، ترویج صلح پایدار اجتماعی بدون همکاری مردم از توان دولت‌ها نیست.
وی افزود نیاز است تا نخبگان و همه شهروندان برای تأمین صلح اجتماعی، خود مسؤولیت گرفته و با دولت همکاری نمایند.
معین مالی و اداری وزارت دولت در امور صلح با بیان این که برای از میان برداشتن فرهنگ خشونت، ضرورت به تغییر اذهان عامه می‌باشد و همانا با آگاهی‌دهی و آموزش می‌توان به این هدف دست یافت، از اشتراک‌کنندگان این برنامه آموزشی خواست به منظور نهادینه ساختن صلح اجتماعی، مفاهیمی را که آموخته‌اند، در جامعه برای اطرافیان خود انتقال دهند.
عبدالناصر فولاد، یک تن از آموزگاران برنامه آموزشی، ضمن قدردانی از فعالیت‌های وزارت دولت در امور صلح، گفت برای اعمار صلح اجتماعی، نیاز به پیام‌رسانی و آگاهی‌دهی می‌باشد و اشتراک‌کنندگان این برنامه آموزشی می‌توانند پیام صلح را به جامعه بازگو نمایند.
صادق عصیان، استاد پوهنتون بلخ و یکی از اشتراک‌کنندگان این برنامه، در مورد برگزاری برنامه‌های آموزشی صلح و حل منازعه اظهار خرسندی کرده گفت که مفاهیمی که در مدت سه روز توسط آموزگاران ارائه شد، کلیدی و ارزشمند بودند.
وی همچنین گفت برای مؤثریت هرچه بیشتر این برنامه نیاز است تا زمان آن بیشتر گردد و چنین برنامه‌های آموزشی در ولایات دیگر نیز برگزار شود.
داکتر گل‌غوتی زیار، اشتراک‌کننده دیگر این برنامه آموزشی از ولایت خوست گفت برنامه متذکره برای آموزش مفاهیم و اهمیت صلح و حل منازعه مؤثر بود و اشتراک‌کنندگان را  در زمینه پیام‌رسانی و آگاهی‌دهی صلح کمک خواهد کرد.
قابل یادآوری است در ختم این برنامه تصدیق‌نامه تکمیل دوره آموزشی از سوی غلام‌یحیی عباسی، معین مالی و اداری وزارت دولت در امور صلح و مقامات این وزارت به اشتراک‌کنندگان توزیع شد.

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها