پنجمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

a.zia
شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۹:۲۵
SMP

پنجمین دور برنامه آموزشی از سلسله‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
سید ضیا دانش، رئیس آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح در مورد برنامه آموزشی معلومات داده گفت، هدف از برگزاری چنین برنامه‌ها، آموزش راه‌های حل منازعه و آگاهی‌دهی برای ترویج فرهنگ صلح می‌باشد.
وی افزود، برای محو خشونت ذهنی، بهترین گزینه آموزش است که اشتراک‌کنندگان می‌توانند بعد از ختم برنامه، مفاهیمی را که آموخته‌اند در محل زندگی خود با مردم شریک ساخته و برای اعمار صلح اجتماعی کار نمایند.
حمیدالله ناطق، یک تن از آموزگاران برنامه آموزشی اظهار داشت: تدویر چنین برنامه‌ها در حل چالش‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ اعمار صلح می‌تواند مؤثر واقع گردد؛ زیرا با آموزش مفاهیم صلح و شیوه‌های دگرگون‌سازی منازعات، اشتراک‌کنندگان می‌توانند آن را با جامعه شریک ساخته و در زندگی روزمره خود به کار ببرند.
قابل یادآوری است، این برنامه برای سه روز برگزار خواهد شد که در آن 25 تن از نهادهای جامعه مدنی، محصلان پوهنتون و فعالان حقوق زن اشتراک نموده‌اند.

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها