پنجمین جلسه کمیته منع آزار و اذیت زنان برگزار شد

a.zia
یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۷ - ۱۱:۲۸
SMP

پنجمین جلسه کمیته منع آزار و اذیت زنان از سوی ریاست هماهنگی مسائل جندر وزارت دولت در امور صلح با حضور دکتور عالمه، سرپرست وزارت و معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی و کارمندان زن این وزارت برگزار شد.
دکتور عالمه، سرپرست و معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با اشاره به اوضاع کنونی بیان داشت: افغانستان در شرایط حساس امنیتی قرار دارد و نیاز است تا همه مردم در کنار نظام و نیروهای امنیتی ایستاده و برای آوردن صلح کار نمایند. 
وی افزود زنان افغانستان طرفدار صلح عادلانه و حفظ دستاوردهای بیست‌ساله خود هستند که این وزارت در این زمینه، با همه زنان از مرکز و ولایات همکار می‌باشد.
ناهیده حیدری، رئیس هماهنگی مسائل جندر وزارت دولت در امور صلح گفت که این ریاست جلسات را به هدف رسیدگی به مشکلات زنان کارمند وزارت دولت در امور صلح و گرفتن نظریات و پیشنهادات آنها برگزار می‌نماید.
همچنین در این جلسه، زنان کارمند وزارت دولت در امور صلح نظریات خویش را جهت بهبود فضای مصون کاری برای زنان ارائه نمودند و از سوی کمیته منع آزار و اذیت زنان، تعهد سپرده شد که به پیشنهادات‌شان رسیدگی خواهد شد.
قابل تذکر است که جلسات کمیته منع آزار و اذیت زنان وزارت دولت در امور صلح هر ماه یک بار به منظور سمع نظریات و پیشنهادات کارمندان زن برگزار می‌گردد.

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها