وزیر دولت در امور صلح با نماینده ارشد ملکی ناتو دیدار نمود

a.zia
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۲
Smp

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با استیفانو پونتیکورو نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان دیدار نمود.

در این دیدار روی حمایت‌های ناتو از روند صلح افغانستان، چگونگی روند مذاکرات صلح در دوحه، نشست آینده وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو، ضرورت توقف خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس تبادل نظر صورت گرفت.
سید سعادت منصور نادری ضمن قدردانی از همکاری‌های ناتو در گذشته، بر اهمیت نقش این سازمان در پیشرفت روند صلح افغانستان تأکید نمود.
وزیر دولت در امور صلح با اشاره به نشست آینده وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو گفت که مواضع مشترک همکاران بین‌المللی افغانستان در مقاطع گوناگون، از مؤلفه‌های مهم موفقیت روند مذاکرات می‌باشد.
وی همچنین درباره نقش وزارت دولت در امور صلح در راستای تأمین اجماع ملی و شمولیت نظرات سیاسیون در روند صلح معلومات ارائه نمود.
نماینده ارشد ملکی ناتو ضمن ابراز نظریات خویش درباره روند صلح افغانستان، اجماع داخلی را در این روند مهم خواند.
آقای پونتیکورو درباره تعهدات ناتو در قبال روند صلح افغانستان صحبت نموده آن را دوامدار خواند. وی افزود که در این مقطع، توقف خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس ضروری است.

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها