وزارت دولت در امور صلح با همکاری نهادهای جامعه مدنی روند صلح را به پیش خواهد برد

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۴:۳۳
smp

لیلا جعفری، رئیس انسجام نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با رئیس و اعضای نهاد زنان هم‌فکر جامعه دیدار کرد.
زهره ایوبی، رئیس نهاد زنان هم‌فکر جامعه، ضمن ارائه پیشنهادهای این نهاد به وزارت دولت در امور صلح، گفت که زنان باید در روند صلح سهیم باشند.
سیما عسکرزاده، معاون این نهاد نیز گفت، از آنجایی که بیشترین متضررین جنگ زنان هستند، این نهاد نیز مصمم شده تا در همکاری‌ با وزارت دولت در امور صلح برای صلح کار کند.
از سویی هم مژگان حسینی، مسؤول کمیته صلح نهاد زنان هم‌فکر جامعه، با شریک ساختن طرح‌های این کمیته، ابراز داشت که آنان در تطبیق طرح‌های‌شان به همکاری وزارت دولت در امور صلح نیاز دارند.
لیلا جعفری، ضمن ابراز امتنان از رئیس و اعضای این نهاد گفت که ریاست انسجام نهادهای جامعه مدنی در همکاری با نهادهای جامعه مدنی در زمینه ایجاد هماهنگی در کار مشترک این نهادها برای صلح با وزارت دولت در امور صلح، همکاری خواهد کرد.
وی با اشاره به اهمیت و نقش جایگاه زنان در روند صلح گفت که بر اساس پالیسی حکومت، جایگاه زنان در روند صلح حفظ خواهد شد.
رئیس انسجام نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح از این نهاد خواست تا در قسمت طرح و تطبیق برنامه‌های صلح خویش، تنها زنان ولایت کابل و شهرهای بزرگ را مدنظر نداشته باشند؛ بلکه برنامه‌های‌شان را در سایر ولایات نیز عملی سازند و صدای زنان سراسر کشور را تقویت و منسجم کنند.
خانم جعفری همچنین بر انسجام و اتحاد نهادهای جامعه مدنی تأکید کرد و گفت که برای مؤثریت برنامه‌های صلح نیاز است تا روابط طولانی‌مدت، دوامدار، دوجانبه و هماهنگ میان وزارت دولت در امور صلح و نهادهای جامعه مدنی ایجاد شود.

خبرها

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۸:۴۲
Background image

نشست مشورتی «صدای واحد زنان برای صلح» برگزار شد

نشست مشورتی صدای واحد زنان برای صلح به منظور دریافت نظریات و پیشنهادات زنان در روند صلح، در ادامه سلسه نشست‌های مشورتی برگزار شد.
حبیبه سرابی، معاون شورای عالی صلح، در این نشست گفت زنان. . .

جمعه ۱۳۹۸/۱۲/۲ - ۱۶:۳۵
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در راستای تأمین صلح از تمام فرصت‌های موجود استفاده می‌کند، تا ملت و کشور را از معضل طولانی‌مدت جنگ نجات دهد. از این جهت دولت در چارچوب منافع ملی کشور، با. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳
Background image

تدویر جلسه مقدماتی مشوره‌دهی علمای کرام در روند صلح

جلسه مقدماتی مشوره‌دهی علمای کرام در روند صلح با اشتراک 136 عالم دینی از کابل و ولایات در تالار وزارت دولت در امور صلح تدویر یافت.

مولوی عبدالرحمن هوتک مشاور ارشد مقام وزارت دولت در. . .

همه خبرها