وزارت دولت در امور صلح با همکاری نهادهای جامعه مدنی روند صلح را به پیش خواهد برد

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۴:۳۳
smp

لیلا جعفری، رئیس انسجام نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با رئیس و اعضای نهاد زنان هم‌فکر جامعه دیدار کرد.
زهره ایوبی، رئیس نهاد زنان هم‌فکر جامعه، ضمن ارائه پیشنهادهای این نهاد به وزارت دولت در امور صلح، گفت که زنان باید در روند صلح سهیم باشند.
سیما عسکرزاده، معاون این نهاد نیز گفت، از آنجایی که بیشترین متضررین جنگ زنان هستند، این نهاد نیز مصمم شده تا در همکاری‌ با وزارت دولت در امور صلح برای صلح کار کند.
از سویی هم مژگان حسینی، مسؤول کمیته صلح نهاد زنان هم‌فکر جامعه، با شریک ساختن طرح‌های این کمیته، ابراز داشت که آنان در تطبیق طرح‌های‌شان به همکاری وزارت دولت در امور صلح نیاز دارند.
لیلا جعفری، ضمن ابراز امتنان از رئیس و اعضای این نهاد گفت که ریاست انسجام نهادهای جامعه مدنی در همکاری با نهادهای جامعه مدنی در زمینه ایجاد هماهنگی در کار مشترک این نهادها برای صلح با وزارت دولت در امور صلح، همکاری خواهد کرد.
وی با اشاره به اهمیت و نقش جایگاه زنان در روند صلح گفت که بر اساس پالیسی حکومت، جایگاه زنان در روند صلح حفظ خواهد شد.
رئیس انسجام نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح از این نهاد خواست تا در قسمت طرح و تطبیق برنامه‌های صلح خویش، تنها زنان ولایت کابل و شهرهای بزرگ را مدنظر نداشته باشند؛ بلکه برنامه‌های‌شان را در سایر ولایات نیز عملی سازند و صدای زنان سراسر کشور را تقویت و منسجم کنند.
خانم جعفری همچنین بر انسجام و اتحاد نهادهای جامعه مدنی تأکید کرد و گفت که برای مؤثریت برنامه‌های صلح نیاز است تا روابط طولانی‌مدت، دوامدار، دوجانبه و هماهنگ میان وزارت دولت در امور صلح و نهادهای جامعه مدنی ایجاد شود.

خبرها

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۸ - ۱۶:۰
Background image

وزیر دولت در امور صلح با مسوولین مجمع هماهنگی و‌ مشورتی برای صلح دیدار نمود

عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح با داکتر رسول طالب، سید نادرشاه بحر، زهرا یگانه و سخی رضایی، مسوولین مجمع هماهنگی و مشورتی برای صلح(اهل تشیع و هزاره‌ها)،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۸:۱۰
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در مورد تعیین هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان

ارگ، 7 حمل 1399
هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان به منظور پیشبرد مذاکرات صلح با گروه طالبان تعیین شد. این هیئت که پس از غور و مداقه و مشوره‌های لازم با تمام جناح‌ها و اقشار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۳
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

۱۳۹۸/۱۲/۲۶

وزارت دولت در امور صلح با توجه به شیوع ویروس کرونا، نگرانی خویش را از وضعیت صحی زندانیان جانب دولت افغانستان که نزد طالبان محبوس می‌باشند و شرایط نگهداری آنان ابراز می‌دارد.. . .

همه خبرها