نشست گفت‌و‌شنود معینیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی با شخصیت‌های اکادمیک برگزار شد

a.zia
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۱۲:۷
SMP

نشست گفت‌و‌شنود معینیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی با شخصیت‌های اکادمیک به منظور جمع‌آوری نظرات استادان پوهنتون برای ایجاد استراتیژی معینیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی به همکاری انجمن همکاری‌های بین‌المللی آلمان (GIZ) برگزار شد.
دکتور عالمه، معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح در آغاز با ارایه معلومات در مورد معینیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی گفت که این سلسله‌نشست‌ها به منظور غنامندی استراتیژی این معینیت تدویر شده است.
وی گفت با اینکه معینیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی کارهای زیادی را انجام داده است، اما نبود استراتیژی‌ها و میکانیزم‌های اجرائیوی، یک نقیصه محسوب می‌شد. از همین‌رو تصمیم گرفته شد تا در هماهنگی با نهادهای جامعه مدنی، نهادهای حقوق بشری، نمایندگان رسانه‌ها و استادان پوهنتون‌ها استراتیژی این معینیت ترتیب شود.
دکتور ملک ستیز، پژوهشگر حوزه صلح در این نشست گفت که منحیث تسهیل‌گر  و متخصص امور در قسمت انسجام دیدگاه‌ها برای ایجاد استراتیژی معاونیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی همکار خواهد بود.
آقای ستیز گفت که گفت‌و‌شنود با شخصیت‌های اکادمیک در مورد اجندای مذاکرات و اضافه کردن دیدگاه‌های‌شان پیرامون استراتیژی و اهداف مذاکرات، از نیازهای روند است.
دکتور ملک ستیز گفت که در نشست‌های قبلی نمایندگان نهادهای جامعه مدنی در مورد ضرورت ایجاد استراتیژی، دورنما، ماموریت، ارزش‌ها، اصول، ساحات کلیدی کاری و پیامدهای آن صحبت کرده‌اند و در نشست کنونی نیز در مورد همین موارد نظرات استادان پوهنتون گرفته و جمع‌آوری خواهد شد.
استادان پوهنتون با صحبت روی موارد دورنمای راهبردی، ماموریت راهبردی و ساحات کلیدی معینیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی، نظریات و پیشنهادات‌شان را برای بهبود آن ارایه کردند.

خبرها

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۲:۱۴
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با رئیس بنیاد فردریش ایبرت

سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح با مگدلینا کرچنر، رئیس بنیاد فردریش ایبرت در افغانستان، دیدار نمود.
در این دیدار هر دو جانب در مورد روند صلح افغانستان بحث و تبادل نظر. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۱:۴۱
Background image

وزیر دولت در امور صلح با سفیر جاپان دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با تاکاشی اوکادا سفیر جاپان در کابل دیدار نموده، روی روند صلح به تبادل نظر پرداخت.
در این دیدار روی ضرورت تسریع روند مذاکرات صلح در دوحه،. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۲:۲۵
Background image

نشست گفت‌و‌شنود معاونیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی با رسانه‌ها برگزار شد

نشست گفت‌و‌شنود معاونیت امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح به منظور جمع‌آوری نظریات خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی به منظور دریافت نظریات روی استراتیژی این معاونیت به همکاری. . .

همه خبرها