نشست کمیته نهادهای اکادمیک برای تحقیقات و مطالعات صلح برگزار شد

a.zia
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۲:۷
SMP

نشست کمیته نهادهای اکادمیک برای تحقیقات و مطالعات صلح به منظور نظرخواهی در مورد پیش‌نویس طرزالعمل این کمیته برگزار شد.
سید فهیم سروش، مشاور ارشد مقام وزارت دولت در امور صلح گفت که در نشست حاضر نظرات اشتراک‌کنندگان در مورد طرزالعمل کاری این کمیته جمع‌آوری خواهد شد.
وی گفت که نظرات نمایندگان نهادهای اکادمیک، روند صلح را استقامت خواهد داد و این نظرات و دیدگاه‌ها باید در روند صلح مدنظر گرفته شود.
وی با تأکید بر اهمیت نقش این کمیته در روند صلح، گفت که خلأهای موجود تخنیکی در مذاکرات صلح باید از سوی این کمیته از میان برداشته شود.
محمد یاسین محسنی، رئیس مطالعات ساحوی وزارت دولت در امور صلح با ارائه پیش‌نویس طرزالعمل کاری کمیته نهادهای اکادمیک برای مطالعات و تحقیقات صلح گفت که مسوده طرزالعمل کاری با استفاده از نظرات اشتراک‌کنندگان نشست قبلی ترتیب شده که پس از جمع‌آوری نظرات و ایجاد اصلاحات، این طرزالعمل نهایی خواهد شد.
سپس اعضای کمیته نظرات و پیشنهادات‌شان را در مورد طرزالعمل ایجاد شده شریک کردند و تصمیم گرفته شد که در نشست بعدی روی طرزالعمل نهایی بحث و تبادل نظر شود.

داوطلبی

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۰:۵۹
Background image

‎هشتمین دور برنامه آموزشی اعمار صلح و حل منازعه آغاز شد

‎هشتمین دور برنامه آموزشی از سلسله ‌برنامه‌های صلح و حل منازعه از سوی ریاست آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح با حضور اشتراک‌کنندگان از مرکز و ولایات آغاز شد.
‎فضل‌الله واثق آمر انسجام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۱:۴۵
Background image

نشست اضطراری رسیدگی به زنان بی‌جاشده برگزار شد

نشست اضطراری به منظور گرفتن نظریات و پیشنهادات جهت حل مشکلات زنان بی‌جاشده در کابل و ولایات از سوی گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح با همکاری وزارت دولت در امور صلح و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۴:۳۹
Background image

پرسمان «جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت» برگزار شد

پرسمان جنگ و پیامدهای آن میان جامعه مدنی و دولت به منظور ایجاد رابطه معنادار میان دولت و شهروندان در روند صلح، از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای مدنی وزارت دولت در امور صلح، با حضور. . .

همه خبرها