نشست معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی با مسؤولین انستیتوت صلح اروپا

a.zia
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۱۸:۱۹
smp

داکتر عالمه معین امور حقوق بشر و  جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح در نشست آنلاین با حوریه مصدق، پاتریک دی ویریس، پاول سیلس، کلایر دولینگ و ایوان شلیف از مسؤولین انستیتوت صلح اروپا، در مورد همکاری این انستیتوت با وزارت دولت در امور صلح بحث و تبادل نظر نمود.

داکتر عالمه در ابتدای این نشست در مورد تدویر نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف از سوی وزارت دولت در امور صلح صحبت نمود.

وی ابراز داشت که معاونیت حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح روی برنامه‌ها با محوریت مسایل جندر، حقوق زنان و کاهش خشونت تمرکز دارد.

از سویی هم حوریه مصدق گفت که انستیتوت صلح اروپا روی صلح، مصالحه و عدالت در افغانستان تحقیقاتی را انجام داده که قرار است نتایج آن تا یک ماه دیگر ترتیب شود. وی افزود این انستیتوت نتایج تحقیقاتش را با وزارت دولت در امور صلح شریک خواهد کرد.

در این نشست در مورد چشم‌انداز افغانستان پس از توافقات صلح نیز بحث و تبادل نظر کردند.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۶:۱۸
Background image

نشست مشورتی هیئت مذاکره‌کننده با گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح تدویر شد

به سلسله‌نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف جامعه، امروز نشست آنلاین میان اعضای هیئت مذاکره‌کننده با اعضای گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۵:۱۶
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر جاپان

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با میتسوجی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار نمود.
در این دیدار آقای نادری ضمن قدردانی از خدمات و حمایت‌های جاپان برای افغان‌ها در سال‌های. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۴:۳۷
Background image

وزیر دولت در امور صلح با وزیر امور خارجه فنلند دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و مصطفی مستور مشاور ارشد داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، با پکا اولاوی هاویستو وزیر امور خارجه فنلند دیدار نموده روی آمادگی. . .

همه خبرها