نشست مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با مشرانوجرگه شورای ملی تدویر شد

a.zia
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۷:۴
SMP

به سلسله‌نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف، نشست مشورتی با اعضای مشرانوجرگه شورای ملی با حضور فضل‌هادی مسلمیار رئیس مشرانوجرگه، محمد علم ایزدیار نایب اول، محمداکبر ستانکزی نایب دوم، صالح محمد لالاگل منشی، محمد فیصل سمیع نایب منشی و گلالی اکبری عضو مشرانوجرگه تدویر شد.
در این نشست فضل هادی مسلمیار رئیس مشرانوجرگه شورای ملی ضمن اشاره به اهمیت روند صلح و مذاکرات جاری صلح در دوحه، گفت که افغانستان در مرحله مهمی قرار دارد و مردم به مذاکرات امیدوارند.
رئیس مشرانوجرگه افزود که هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان وظیفه سنگینی بر دوش دارد و مشرانوجرگه از آنان حمایت می‌کند.
اعضای مشرانوجرگه در این نشست نظریات و پیشنهادهای خویش را با هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان شریک نمودند.
آنان گفتند که چالش‌های زیادی در مسیر آوردن صلح در کشور وجود خواهد داشت اما حفظ یکپارچگی و موقف واحد، مردم افغانستان را در این مسیر کامیاب خواهد ساخت.
اعضای مشرانوجرگه با اشاره به شدت یافتن جنگ در روزهای اخیر گفتند که قربانی شدن مردم افغانستان در جنگ چندین ساله، ضرورت صلح را برای همه افغان‌ها وضاحت بخشیده است.
آنان همچنین سؤالات خویش درباره روند مذاکرات صلح افغانستان و عوامل تأثیرگذار روی آن را مطرح نمودند که از سوی محمدمعصوم ستانکزی رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده، مولوی عطاءالله لودین، شریفه زرمتی وردک، غلام فاروق مجروح و داکتر رسول طالب دیگر اعضای هیئت مذاکره‌کننده پاسخ داده شد.
محمدمعصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، در این نشست گفت که این هیئت موقف اساسی جمهوری اسلامی افغانستان را به شکل واحد تمثیل می‌کند. وی افزود که اعضای هیئت همچنین به خاطر تحقق آتش‌بس تلاش می‌کنند.
آقای ستانکزی ادامه داد که هیئت جمهوری اسلامی افغانستان متحد ظاهر شده و لازمه پیشرفت هر روند مذاکرات، انعطاف‌پذیری جانبین مذاکره می‌باشد.
وی ضمن اظهار سپاس از شریک ساختن نظریات و ابراز حمایت اعضای مشرانوجرگه افزود که این مایه تقویت اراده مستحکم هیئت مذاکره‌کننده در پیشبرد وظیفه محوله به آنان است.
همچنین سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده در این نشست گفت که طبق هدایت رهبری دولت، این وزارت زمینه را برای ارائه گزارش هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی به مشرانوجرگه شورای ملی، به صورت منظم، فراهم می‌کند.

خبرها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۴:۳۷
Background image

وزیر دولت در امور صلح با وزیر امور خارجه فنلند دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و مصطفی مستور مشاور ارشد داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، با پکا اولاوی هاویستو وزیر امور خارجه فنلند دیدار نموده روی آمادگی. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۸:۱۳
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر ناروی

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با اولی اندرس لیندمن سفیر ناروی در کابل دیدار نمود.

آقای نادری در این دیدار از نقش حمایتی سازنده و مهم کشور ناروی در مذاکرات جاری صلح. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۵:۳۹
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با شارژدافیر سفارت ایالات متحده در کابل

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با راس ویلسون، شارژدافیر سفارت ایالات متحده امریکا در کابل، در دفتر کارش دیدار نمود.
در این دیدار، وزیر دولت در امور صلح ضمن اظهار قدردانی از. . .

همه خبرها