نشست مشورتی «صدای واحد زنان برای صلح» برگزار شد

a.zia
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۸:۴۲
smp

نشست مشورتی صدای واحد زنان برای صلح به منظور دریافت نظریات و پیشنهادات زنان در روند صلح، در ادامه سلسه نشست‌های مشورتی برگزار شد.
حبیبه سرابی، معاون شورای عالی صلح، در این نشست گفت زنان باید واضح سازند که نقش آنان در روند صلح چیست تا با اشتراک معنادار زنان در پروسه صلح، بتوانیم از حقوق اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و شرعی زنان حمایت کنیم.
حسینه صافی، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز گفت به منظور این که نقش زنان در روند صلح مؤثر باشد، ما باید در مبارزه خود صادق باشیم. وی با ابراز تشکر از وزارت دولت در امور صلح به خاطر تسهیل این نشست‌های مشورتی، گفت این تاریخ است که قضاوت خواهد کرد که زنان افغان بر اساس چه طرح‌ها و استراتیژی‌هایی به پیش رفتند.
عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح در این نشست گفت با حمایت از دستاوردهای دو دهه گذشته، باید تلاش شود فضایی که در چارچوب قانون اساسی و دیگر قوانین برای زنان تسجیل شده است، در روند صلح نیز همچنان حفظ گردد.
آقای رحیمی گفت از نخستین کارکردهای وزارت دولت در امور صلح این بوده تا راه اشتراک زنان در روند صلح را به صورت دوامدار تسهیل نماید و این وزارت همواره حاضر است در زمینه حضور و  ظرفیت‌سازی زنان در این عرصه در سطوح ملی و بین‌المللی با آنان همکاری نماید.
وزیر دولت در امور صلح بار دیگر تأکید نمود که حکومت افغانستان هیچ تیم مذاکره‌‌کننده‌ای را نخواهد فرستاد، تا زمانی که حضور زنان در آن تیم تضمین شود.
در این نشست، اشتراک‌کنندگان در چهار گروه کاری در بخش‌های اقتصادی ـ اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و شرعی بحث و تبادل نظر نمودند و در اخیر پیشنهادها و نظریات‌شان را ارائه نمودند.

خبرها

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۸ - ۱۶:۰
Background image

وزیر دولت در امور صلح با مسوولین مجمع هماهنگی و‌ مشورتی برای صلح دیدار نمود

عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح با داکتر رسول طالب، سید نادرشاه بحر، زهرا یگانه و سخی رضایی، مسوولین مجمع هماهنگی و مشورتی برای صلح(اهل تشیع و هزاره‌ها)،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۸:۱۰
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در مورد تعیین هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان

ارگ، 7 حمل 1399
هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان به منظور پیشبرد مذاکرات صلح با گروه طالبان تعیین شد. این هیئت که پس از غور و مداقه و مشوره‌های لازم با تمام جناح‌ها و اقشار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۳
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

۱۳۹۸/۱۲/۲۶

وزارت دولت در امور صلح با توجه به شیوع ویروس کرونا، نگرانی خویش را از وضعیت صحی زندانیان جانب دولت افغانستان که نزد طالبان محبوس می‌باشند و شرایط نگهداری آنان ابراز می‌دارد.. . .

همه خبرها