معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با سفیر ترکیه دیدار کرد

a.zia
دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۱:۵۷
Smp

دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح، با اوغوزخان ارطغرول سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد. در این ملاقاتطرفین روی مسایلی همچون صلح، همکاری‌های کشور ترکیه و کنفرانس استانبول صحبت کردند.

آقای ارطغرول به همکاری‌های کشورش برای آوردن صلح و ثبات در افغانستان اشاره نموده، کمک با مردم افغانستان را در راستای آوردن صلحدایمی و ثبات، مسؤولیت اخلاقی کشورش عنوان کرد. وی گفت، قرار است بعد از ارزیابی اوضاع، تاریخ جدید برای برگزاری کنفرانس استانبولتعیین گردد و ترکیه این نشست را میزبانی خواهد کرد.

وی همچنین اضافه نمود که نشست استانبول به ادامه مذاکرات دوحه بوده هدف آن تسریع و تقویت پروسه صلح می‌باشد.

سفیر ترکیه اظهار امیدواری نمود که در این نشست طرفین به حداکثر توافقات برسند.

دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح در مورد مذاکرات صلح گفت، بدون شک همه مردم افغانستان صلحمی‌خواهند؛ اما خواست مردم افغانستان صلح دایمی و همه‌شمول می‌باشد.

وی ضمن اینکه انتقال قدرت از طریق انتخابات را مهم خواند، اظهار داشت که بعد از هفت ماه گفتگو با مردم، قربانیان جنگ، اعضای جامعهمدنی، خبرنگاران، فعالان حقوق زن و لایه‌های مختلف جامعه، این مشخص گردیده که مردم افغانستان نمی‌خواهند دستاوردهای بیست‌ساله خودرا نادیده بگیرند و آنها به عقب برنمی‌گردند.

دکتور عالمه گفت، در پروسه صلح و مذاکرات باید مردم افغانستان به خصوص زنان، قربانیان جنگ و خبرنگاران شامل باشند. زنان در بیست سالشاهد پیشرفت‌های چشمگیری در سیاست و اجتماع بوده‌اند، نقش آنان در گفتگوهای صلح نیز باید برجسته باشد که این موضوع برای جامعهجهانی نیز ارزنده و قابل توجه است.

سپس آقای ارطغرول از مهمان‌نوازی و همکاری افغان‌ها طی دوره کاری‌اش در افغانستان قدردانی نموده از ادامه همکاری‌های کشورش بهافغانستان اطمینان داد.

در اخیر، دکتور عالمه نیز از همکاری‌های کشور دوست ترکیه سپاس‌گزاری نمود.

خبرها

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۱۶:۴۱
Background image

مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر برگزار شد

به تأسی از حکم مقام عالی ریاست جمهوری مبنی بر اعلان عزای عمومی، مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر با حضور مقامات و کارمندان وزارت دولت در امور صلح در تالار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۴:۵۲
Background image

دیدار معین حقوق بشر و جامعه مدنی با کمیته احزاب سیاسی در راستای صلح

دکتور عالمه معین حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با کمیته تماس احزاب سیاسی در راستای صلح دیدار نموده و در مورد نقش احزاب سیاسی در روند صلح صحبت نمودند.
در این دیدار کمیته. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۱:۳
Background image

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام زنان در روند صلح برگزار شد

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام و مشارکت زنان در روند صلح با سکرتریت وزارت دولت امور صلح و حضور زنان عضو رهبری شورای عالی مصالحه ملی و زنان عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی. . .

همه خبرها