متنفذین قومی بر حفظ جمهوریت در روند صلح تأکید کردند

a.zia
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۱۰
Smp

 

شماری از بزرگان و متنفذین قومی در نشستی با حضور دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح از روند صلح و نظام جمهوریت اعلام حمایت کردند.
دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح در سخنرانی افتتاحیه نشست گفت که افغانستان در مرحله حساس تاریخی قرار دارد و همبستگی و اتحاد مردم می‌تواند در این مرحله روی سرنوشت مردم تأثیر بگذارد.
وی گفت که در مذاکرات صلح مردم باید نقش داشته باشند و تمامی ارزش‌های مردم در آن حفظ شود.
دکتور میرویس سرگند رئیس هماهنگی با نهادهای امنیتی، دفاعی، ملکی و امور زندان‌های وزارت دولت در امور صلح گفت که حکومت و مردم افغانستان برای رسیدن به صلح انعطاف زیادی نشان داده‌اند که می‌توان از رهایی پنج هزار زندانی طالبان برای رسیدن به صلح نام برد.
وی تأکید کرد که تلاش‌های صلح حکومت با حمایت و همصدایی مردم به ثمر خواهد رسید.
آقای سرگند نظام موجود کشور را بر اساس آرای مردم خواند و گفت که حفظ نظام و جمهوریت از خواسته‌های مردم در روند صلح است.
اشتراک‌کنندگان نشست با اعلام حمایت از مذاکرات جاری صلح و نظام جمهوریت؛ نظرات، پیشنهادها و خواسته‌های‌شان را در مورد روند صلح شریک کردند.
آنان با تأکید بر حفظ جمهوریت در مذاکرات صلح گفتند، صلح زمانی تأمین خواهد شد که دستاوردهای چندین ساله، حقوق و ارزش‌های مردم افغانستان حفظ شود.
اشتراک‌کنندگان سهم مردم در این روند را مهم خواندند و تأکید کردند که وزارت دولت در امور صلح نشست‌های بیشتری را برای شنیدن نظرات و حرف‌های مردم برگزار کند.
حفظ حقوق و دستاوردهای زنان و اقلیت‌ها، رسیدگی به خانواده قربانیان جنگ، حفظ قانون اساسی، آزادی بیان و سایر دستاوردهای مردم افغانستان در دو دهه اخیر از مواردی بود که اشتراک‌کنندگان بر آن تأکید کردند.

خبرها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۵:۳۷
Background image

صلح بدون حضور معنی‌دار زنان تأمین نخواهد شد

 

دکتور عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با اشتراک در نشست آنلاین دیالوگ صلح افغانستان ضمن تأکید بر سهم زنان در روند صلح گفت که برای تأمین صلح دایمی باید. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۳:۵۱
Background image

افتتاح کارگاه آموزشی صلح برای رسانه‌ها از سوی وزارت دولت در امور صلح


کارگاه آموزشی صلح برای رسانه‌ها با حضور سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، عبدالله خنجانی معین هماهنگی پالیسی و استراتیژی، محمد رسول طالب عضو هیئت مذاکره‌کننده، مسؤولین رسانه. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۱:۰
Background image

فعالان مدنی هرات بر سهم فعالانه جوانان در روند صلح تأکید دارند

فعالان جامعه مدنی ولایت هرات در نشست آنلاین با حضور غلام‌یحیی عباسی معین حمایوی و اداری وزارت دولت در امور صلح، بر سهم فعالانه جوانان در روند صلح تأکید نمودند.
غلام‌یحیی عباسی معین. . .

همه خبرها