طرح شماری از نهادهای اکادمیک و جامعه مدنی با وزارت دولت در امور صلح شریک شد

a.zia
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۷:۴۹
smp

داکتر عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با شماری از نمایندگان نهادهای اکادمیک و جامعه مدنی دیدار کرد.

در این دیدار نمایندگان نهادهای جامعه مدنی و اکادمیک گفتند که آماده‌اند در ارائه طرح و تطبیق برنامه‌های صلح و ایجاد فرهنگ صلح‌خواهی با وزارت دولت در امور صلح همکاری کنند.

داکتر ادریس رسا، رئیس مؤسسه علمی و پژوهشی صلح پایدار، گفت که طرح آنان با شعار «صلح در پرتو انسجام ملی» به ترویج فرهنگ صلح به ویژه در نهادهای تعلیمی و تحصیلی کمک خواهد کرد.

آقای رسا همچنین گفت که آنان در نظر دارند با تطبیق این طرح در همکاری وزارت دولت در امور صلح، نقش پل ارتباطی میان مردم و دولت را ایفا کنند.

سید وحیدالله حقیقی، رئیس مؤسسه هدا و رئیس بورد رهبری ائتلاف نهادهای مدنی تخار نیز گفت که فرصت خوبی برای ایجاد صلح به میان آمده است و باید از این فرصت استفاده شود. وی تأکید کرد که نهادهای جامعه مدنی می‌توانند با همکاری وزارت دولت در امور صلح در عرصه صلح‌آفرینی کار کنند.

آقای حقیقی ایجاد انگیزه کاری و آگاهی‌دهی در عرصه صلح را از مواردی دانست که نیاز است نهادهای جامعه مدنی در همکاری با وزارت دولت در امور صلح روی آن کار کنند.

از سویی هم داکتر محمد امان حیدری، رئیس مؤسسه تحصیلات عالی راه ابریشم و رئیس اتحادیه پوهنتون‌های خصوصی گفت که آنان علاقه‌مند برگزاری برنامه‌ها در محوریت صلح هستند.

وی افزود که مؤسسه تحصیلات عالی راه ابریشم در نظر دارد با همکاری وزارت دولت در امور صلح به شماری از اعضای خانواده‌های قربانیان جنگ تخفیف ویژه اختصاص دهد تا برای آنان زمینه تحصیل با حداقل هزینه فراهم شود.

داکتر عالمه، معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح ضمن ابراز امتنان از نمایندگان این نهادهای اکادمیک و جامعه مدنی، نقش آنان را در عرصه صلح‌آفرینی مهم خواند.

داکتر عالمه گفت که طرح‌های آنان با دقت مطالعه خواهد شد و در مشوره با هیئت رهبری وزارت درباره تطبیق آنها تصمیم گرفته خواهد شد.

وی کار نهادهای گوناگون در زمینه صلح را یک نیاز دانست و گفت که مشارکت نهادها و اقشار مختلف در روند صلح می‌تواند این روند را بهبود بخشد.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۶:۱۸
Background image

نشست مشورتی هیئت مذاکره‌کننده با گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح تدویر شد

به سلسله‌نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف جامعه، امروز نشست آنلاین میان اعضای هیئت مذاکره‌کننده با اعضای گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۵:۱۶
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر جاپان

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با میتسوجی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار نمود.
در این دیدار آقای نادری ضمن قدردانی از خدمات و حمایت‌های جاپان برای افغان‌ها در سال‌های. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۴:۳۷
Background image

وزیر دولت در امور صلح با وزیر امور خارجه فنلند دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و مصطفی مستور مشاور ارشد داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، با پکا اولاوی هاویستو وزیر امور خارجه فنلند دیدار نموده روی آمادگی. . .

همه خبرها