صلح اجتماعی بدون همکاری مشترک دولت و نهادهای جامعه مدنی ممکن نخواهد بود

a.zia
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۸:۵۸
smp

لیلا جعفری، رئیس انسجام نهادهای جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح در دیدار با رئیس و اعضای شورای اجتماعی اندیشه نوین گفت که صلح اجتماعی بدون همکاری مشترک دولت و نهادهای جامعه مدنی ممکن نخواهد بود.

محمد ابراهیم فدایی، رئیس شورای اجتماعی اندیشه نوین در این دیدار، حمایت این شورا را از روند صلح افغانستان اعلام کرد و ابراز داشت که این شورا آماده است تا برای ایجاد صلح در کشور با وزارت دولت در امور صلح همکاری کند.

آقای فدایی گفت که شورای اجتماعی اندیشه نوین همواره در تلاش ایجاد اخوت و روابط دوستانه میان افراد جامعه بوده و روی همین دلیل در نظر دارد تا تورنمنت بهاری فوتسال را زیر نام «بهار صلح و سازندگی» برگزار کند.

لیلا جعفری ضمن سپاس‌گزاری از شورای اجتماعی اندیشه نوین به خاطر حمایت از روند صلح افغانستان، نهادهای جامعه مدنی را جزئی از ساختارهای مهم نظام خواند و گفت که برای ایجاد صلح سرتاسری، عزتمندانه و همه‌شمول نیاز است تا روی صلح اجتماعی کار صورت گیرد و این مورد بدون همکاری مشترک دولت و نهادهای جامعه مدنی ممکن نخواهد بود.

وی همچنین گفت که صلح نخواهد آمد مگر این که مردم خود را مالک و سهیم روند صلح بدانند.

رئیس انسجام نهادهای جامعه مدنی، ایجاد هماهنگی و انسجام میان دولت و نهادهای جامعه مدنی را مهم خواند و گفت در صورتی که نهادهای جامعه مدنی در همکاری با وزارت دولت در امور  صلح کار کنند، روند صلح با مؤثریت بیشتر به پیش خواهد رفت.

بانو جعفری همچنین نهادهای جامعه مدنی را پل ارتباطی میان مردم و دولت دانست و گفت که نهادهای جامعه مدنی که با تمامی مردم در ارتباط هستند، می‌توانند آواز هر فرد در کشور باشند.

وی از رئیس و اعضای شورای اجتماعی اندیشه نوین خواست تا برنامه‌های مرتبط به صلح شورا را به صورت دوامدار و همه‌شمول برگزار کنند تا مؤثریت بیشتری داشته باشد.

 

خبرها

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۸:۴۲
Background image

نشست مشورتی «صدای واحد زنان برای صلح» برگزار شد

نشست مشورتی صدای واحد زنان برای صلح به منظور دریافت نظریات و پیشنهادات زنان در روند صلح، در ادامه سلسه نشست‌های مشورتی برگزار شد.
حبیبه سرابی، معاون شورای عالی صلح، در این نشست گفت زنان. . .

جمعه ۱۳۹۸/۱۲/۲ - ۱۶:۳۵
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در راستای تأمین صلح از تمام فرصت‌های موجود استفاده می‌کند، تا ملت و کشور را از معضل طولانی‌مدت جنگ نجات دهد. از این جهت دولت در چارچوب منافع ملی کشور، با. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳
Background image

تدویر جلسه مقدماتی مشوره‌دهی علمای کرام در روند صلح

جلسه مقدماتی مشوره‌دهی علمای کرام در روند صلح با اشتراک 136 عالم دینی از کابل و ولایات در تالار وزارت دولت در امور صلح تدویر یافت.

مولوی عبدالرحمن هوتک مشاور ارشد مقام وزارت دولت در. . .

همه خبرها