سرپرست وزارت دولت در امور صلح با سفیر جمهوری چک دیدار نمود

a.zia
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۰:۴۳
SMP

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت با آقای ایرژی بالون سفیر جمهوری چک در کابل دیدار نمود.
در این دیدار سفیر جمهوری چک از همکاری‌های این کشور در عرصه‌های گوناگون با مردم افغانستان در سال‌های پسین صحبت نموده گفت که جمهوری چک از افغانستان باثبات و دموکراتیک حمایت می‌کند.
ایرژی بالون افزود که جمهوری چک خواهان موفقیت مذاکرات و روند صلح افغانستان می‌باشد و به حمایت‌های دیپلوماتیک خویش ادامه می‌دهد.
سرپرست وزارت دولت در امور صلح ضمن یادآوری از همکاری‌های جمهوری چک در عرصه‌های گوناگون از جمله آموزش و بازسازی در دو دهه اخیر اظهار قدردانی نمود.
عبدالله خنجانی گفت که هیئت جمهوری اسلامی افغانستان برای دور دوم مذاکرات صلح افغانستان در دوحه به سر می‌برد و از حمایت کامل دولت و مردم افغانستان برخوردار است.
وی افزود که خشونت‌های جاری و ترورهای هدفمند مایه نگرانی مردم افغانستان است و از این جهت هیئت جمهوری اسلامی افغانستان قطع جنگ و آتش‌بس را در اولویت اجندای خویش در مذاکرات قرار داده است.
آقای خنجانی ابراز داشت که حمایت‌های جامعه جهانی در پیشرفت روند مذاکرات از اهمیت ویژه برخوردار است و مردم افغانستان خواهان تداوم حمایت‌های شرکای بین‌المللی خویش هستند.

خبرها

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۱۶:۴۱
Background image

مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر برگزار شد

به تأسی از حکم مقام عالی ریاست جمهوری مبنی بر اعلان عزای عمومی، مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر با حضور مقامات و کارمندان وزارت دولت در امور صلح در تالار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۴:۵۲
Background image

دیدار معین حقوق بشر و جامعه مدنی با کمیته احزاب سیاسی در راستای صلح

دکتور عالمه معین حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با کمیته تماس احزاب سیاسی در راستای صلح دیدار نموده و در مورد نقش احزاب سیاسی در روند صلح صحبت نمودند.
در این دیدار کمیته. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۱:۳
Background image

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام زنان در روند صلح برگزار شد

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام و مشارکت زنان در روند صلح با سکرتریت وزارت دولت امور صلح و حضور زنان عضو رهبری شورای عالی مصالحه ملی و زنان عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی. . .

همه خبرها