سرپرست وزارت دولت در امور صلح با سفیر جمهوری چک دیدار نمود

a.zia
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۰:۴۳
SMP

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت با آقای ایرژی بالون سفیر جمهوری چک در کابل دیدار نمود.
در این دیدار سفیر جمهوری چک از همکاری‌های این کشور در عرصه‌های گوناگون با مردم افغانستان در سال‌های پسین صحبت نموده گفت که جمهوری چک از افغانستان باثبات و دموکراتیک حمایت می‌کند.
ایرژی بالون افزود که جمهوری چک خواهان موفقیت مذاکرات و روند صلح افغانستان می‌باشد و به حمایت‌های دیپلوماتیک خویش ادامه می‌دهد.
سرپرست وزارت دولت در امور صلح ضمن یادآوری از همکاری‌های جمهوری چک در عرصه‌های گوناگون از جمله آموزش و بازسازی در دو دهه اخیر اظهار قدردانی نمود.
عبدالله خنجانی گفت که هیئت جمهوری اسلامی افغانستان برای دور دوم مذاکرات صلح افغانستان در دوحه به سر می‌برد و از حمایت کامل دولت و مردم افغانستان برخوردار است.
وی افزود که خشونت‌های جاری و ترورهای هدفمند مایه نگرانی مردم افغانستان است و از این جهت هیئت جمهوری اسلامی افغانستان قطع جنگ و آتش‌بس را در اولویت اجندای خویش در مذاکرات قرار داده است.
آقای خنجانی ابراز داشت که حمایت‌های جامعه جهانی در پیشرفت روند مذاکرات از اهمیت ویژه برخوردار است و مردم افغانستان خواهان تداوم حمایت‌های شرکای بین‌المللی خویش هستند.

خبرها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۱۸
Background image

وزیر دولت در امور صلح با سفیر چین دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با وانگ یو سفیر چین در کابل دیدار نمود.
در این دیدار دو طرف روی تحولات مذاکرات صلح افغانستان، نقش کشورهای همسایه و جامعه جهانی در روند صلح به. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۸:۸
Background image

وزیر دولت در امور صلح با سفیر هند در کابل دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با رودرندرا تاندون سفیر جمهوری هند در کابل دیدار نمود.
در این دیدار روی روند مذاکرات صلح افغانستان در دوحه و نقش کشورهای منطقه در پیشرفت روند. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۹:۵۷
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه در کابل

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با آقای دمیتری ژیرنوف سفیر جمهوری فدراتیف روسیه در کابل دیدار نمود.
در این دیدار دو طرف روی. . .

همه خبرها