روی چگونگی همکاری نهادهای جامعه مدنی در روند صلح گفتگو شد

a.zia
یکشنبه ۱۳۹۹/۵/۵ - ۱۸:۳۵
SMP

در یک نشست مشترک میان اعضای تیم مذاکره‌کننده، مقامات وزارت دولت در امور صلح و نمایندگان نهادهای جامعه مدنی روی میکانیزم همکاری و تبادله اطلاعات بحث صورت گرفت.
در این دیدار بریالی هلالی، مسؤول دفتر رئیس تیم مذاکره‌کننده، گفت که تلاش بر این است تا با سهیم ساختن نهادهای جامعه مدنی در روند صلح، مردم در روند صلح دخیل شوند.
وی گفت که با ایجاد میکانیزم مشارکت جامعه مدنی در پروسه صلح، زمینه همکاری مشترک نهادهای جامعه مدنی با ساختارهای پیش‌برنده روند صلح فراهم خواهد شد.
وی همچنین از نهادهای جامعه مدنی خواست تا یک میکانیزم کاری فراگیر و همه‌شمول را  برای تنظیم امور کاری‌شان با ساختارهای پیش‌برنده روند صلح که در آن نمایندگان اقشار مختلف جامعه حضور داشته باشند، ایجاد کنند.
حبیبه سرابی، عضو تیم مذاکره‌کننده با ابراز امتنان از نهادهای جامعه مدنی و نمایندگان نهادهای رسانه‌یی با ارائه معلومات در مورد ضرورت میکانیزم مشارکت جامعه مدنی در پروسه صلح، از نهادهای جامعه مدنی خواست تا روی ایجاد گروه کاری نهادهای جامعه مدنی برای صلح کار کنند.
خانم سرابی از اشتراک‌کنندگان نشست خواست تا با ایجاد این گروه کاری، تیم مذاکره‌کننده را در قسمت رساندن صدای مردم به میز مذاکره کمک کنند. وی همچنین تعهد سپرد که با ایجاد میکانیزم، تیم مذاکره‌کننده با آنان در ارتباط خواهند بود.
از سویی هم نمایندگان نهادهای جامعه مدنی و نهادهای رسانه‌یی که در نشست حضور داشتند، با تأکید بر اهمیت همکاری آنان با تیم مذاکره‌کننده، پیشنهادات‌شان را برای بهبود این میکانیزم مطرح کردند.
آنان همچنین روی سهیم‌سازی مردم نقاط دوردست کشور در روند صلح، حفاظت از آزادی بیان و همکاری‌هایی که نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌یی می‌توانند با تیم مذاکره‌کننده داشته باشند، بحث و تبادل نظر نمودند.
در این جلسه همچنین روی ایجاد یک سکرتریت به منظور هماهنگی نشست‌ها و کارهای مشترک نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌یی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۶:۱۸
Background image

نشست مشورتی هیئت مذاکره‌کننده با گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح تدویر شد

به سلسله‌نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف جامعه، امروز نشست آنلاین میان اعضای هیئت مذاکره‌کننده با اعضای گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۵:۱۶
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر جاپان

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با میتسوجی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار نمود.
در این دیدار آقای نادری ضمن قدردانی از خدمات و حمایت‌های جاپان برای افغان‌ها در سال‌های. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۴:۳۷
Background image

وزیر دولت در امور صلح با وزیر امور خارجه فنلند دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و مصطفی مستور مشاور ارشد داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، با پکا اولاوی هاویستو وزیر امور خارجه فنلند دیدار نموده روی آمادگی. . .

همه خبرها