دیدار وزیر دولت در امور صلح و معاون سفیر ایالات متحده روی پیشرفت‌های روند صلح

a.zia
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۴:۴۵
smp

عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح با خانم کرن دیکر معاون سفیر ایالات متحده امریکا و آقای دنت پرادیسو مسؤول بخش صلح سفارت این کشور دیدار و روی پیشرفت‌های روند صلح و موضوعات مرتبط به مذاکرات قطر گفتگو نمود.
در این دیدار، خانم کرن دیکر ضمن اشاره به مذاکرات ایالات متحده امریکا و طالبان در دوحه، گفت که طالبان موضوع کاهش خشونت با دولت جمهوری اسلامی افغانستان را پیشنهاد نموده و این گروه جزئیات طرح‌شان را شریک خواهند کرد.
وزیر دولت در امور صلح از تلاش‌های ایالات متحده در روند صلح افغانستان سپاس‌گزاری نمود.
عبدالسلام رحیمی درباره تلاش‌های حکومت افغانستان در روند صلح گفت که حکومت روی اجماع سیاسی گام های موثر برداشته، آمادگی‌ها را برای ایجاد گروه حمایت از روند صلح اتخاذ نموده، و از آنجایی که امور مربوط به زندانیان طالبان، در حیطه صلاحیت جمهوری اسلامی افغانستان است، اقدامات لازم و مؤثر را روی دست دارد.
وی همچنین از تلاش‌های اخیر وزارت دولت در امور صلح یاد کرده گفت که دیدارهای وی با سیاسیون نتیجه‌بخش بوده و بیانگر این مسأله است که در بسیاری از مسایل روند صلح اکثر سیاسیون با حکومت همصدایی دارند و حکومت نظریات و طرح‌های تمام سیاسیون را در نظر می‌گیرد.
نماینده خاص رئیس‌جمهور گفت که به خاطر تقویت اجماع سیاسی روند صلح، وزارت به تلاش‌های خویش ادامه می‌دهد.

خبرها

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۸:۴۲
Background image

نشست مشورتی «صدای واحد زنان برای صلح» برگزار شد

نشست مشورتی صدای واحد زنان برای صلح به منظور دریافت نظریات و پیشنهادات زنان در روند صلح، در ادامه سلسه نشست‌های مشورتی برگزار شد.
حبیبه سرابی، معاون شورای عالی صلح، در این نشست گفت زنان. . .

جمعه ۱۳۹۸/۱۲/۲ - ۱۶:۳۵
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در راستای تأمین صلح از تمام فرصت‌های موجود استفاده می‌کند، تا ملت و کشور را از معضل طولانی‌مدت جنگ نجات دهد. از این جهت دولت در چارچوب منافع ملی کشور، با. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳
Background image

تدویر جلسه مقدماتی مشوره‌دهی علمای کرام در روند صلح

جلسه مقدماتی مشوره‌دهی علمای کرام در روند صلح با اشتراک 136 عالم دینی از کابل و ولایات در تالار وزارت دولت در امور صلح تدویر یافت.

مولوی عبدالرحمن هوتک مشاور ارشد مقام وزارت دولت در. . .

همه خبرها