دیدار وزیر دولت در امور صلح با شارژدافیر سفارت ایالات متحده در کابل

a.zia
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۵:۳۹
SMP

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با راس ویلسون، شارژدافیر سفارت ایالات متحده امریکا در کابل، در دفتر کارش دیدار نمود.
در این دیدار، وزیر دولت در امور صلح ضمن اظهار قدردانی از حمایت‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی افغانستان گفت که این حمایت‌ها اکنون در روند صلح نسبت به میدان جنگ از اهمیت بیشتری برخوردارند.
آقای نادری گفت که وزارت دولت در امور صلح روی یک مأموریت غیرسیاسی تمرکز نموده تا از طریق فعالیت‌های تخنیکی، به مردم افغانستان خدمات ارائه شود و همچنین شکاف‌های سیاسی را از میان بردارد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست‌های مشورتی اخیر هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان از سوی وزارت دولت در امور صلح، بر تمرکززدایی از گفتمان صلح و توسعه آن به ولایات و ولسوالی‌ها تأکید نمود.
شارژدافیر سفارت ایالات متحده امریکا در کابل نیز روی مشارکت گروه‌های ذینفع در روند صلح در زمان مناسب، عملکرد فراتر از پایتخت و گسترش مالکیت مردم بر روند صلح صحبت نمود.
آقای ویلسون همچنین درباره کنفرانس پیش‌روی جنیوا و اینکه چگونه می‌تواند روند صلح افغانستان را حمایت کند، تبادل نظر نمود.
در این دیدار، دو طرف ابراز داشتند که سطح بلند خشونت‌ها غیرقابل قبول بوده و می‌تواند مذاکرات صلح افغانستان را متأثر سازد. آنان تأکید نمودند که کنفرانس جنیوا باید یک فرصت برای تبارز تصویری متفاوت از آینده افغانستان باشد.

خبرها

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۰:۴۳
Background image

سرپرست وزارت دولت در امور صلح با سفیر جمهوری چک دیدار نمود

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت با آقای ایرژی بالون سفیر جمهوری چک در کابل دیدار نمود.
در این دیدار سفیر جمهوری چک از همکاری. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۱۱:۱۳
Background image

سرپرست وزارت دولت در امور صلح با سفیر فنلند دیدار نمود

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت، با پیکا کوسونن سفیر فنلند در کابل و معاون وی نیلی میکلولا دیدار نمود.
در این دیدار، عبدالله. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۷:۵۵
Background image

دیدار سرپرست وزارت دولت در امور صلح با شارژدافیر سفارت ناروی در کابل

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی با کارل سالیکس، شارژدافیر ناروی در کابل دیدار نمود.

سرپرست وزارت دولت در امور صلح در این دیدار درباره. . .

همه خبرها