دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر ناروی

a.zia
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۸:۱۳
smp

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با اولی اندرس لیندمن سفیر ناروی در کابل دیدار نمود.

آقای نادری در این دیدار از نقش حمایتی سازنده و مهم کشور ناروی در مذاکرات جاری صلح قدردانی و ابراز امتنان کرد.

وزیر دولت در امور صلح همچنین دیدگاه درازمدت وزارت دولت در امور صلح و نیاز به ایجاد ظرفیت برای تطبیق روند مصالحه و اعمار صلح را شریک کرد.

آقای نادری با تأکید بر اهمیت آتش‌بس گفت که نباید از از خشونت برای امتیازطلبی در مذاکرات صلح استفاده شود. وی کاهش خشونت به صورت گسترده و واقعی را نیاز جدی دانست.

از سویی هم سفیر ناروی علاقه‌مندی این کشور در  حمایت از مذاکرات صلح و همکاری با وزارت دولت در امور صلح در بخش‌های مختلف به شمول کمک‌های تخنیکی و تخصصی را اعلام کرد.

وی اعمار صلح را بخش مهمی از سیاست خارجی ناروی دانست و گفت که این کشور در تلاش است تا این مورد را در رأس اولویت‌های مهم شورای امنیت سازمان ملل متحد جای دهد.

سفیر ناروی همچنین گفت که آنان استراتیژی مشترک‌شان با افغانستان را بازنگری می‌کنند و ابراز امیدواری کرد که اعمار صلح در این استراتیژی گنجانیده شود.

وی بار دیگر بر ادامه حمایت این کشور در راستای پیشبرد روند صلح تأکید کرد.

دو طرف توافق کردند تا در مورد استراتیژی مشترک درازمدت صلح شامل دیپلوماسی صلح، اعمار صلح و تبادل دانش و مهارت‌های تخنیکی کار صورت گیرد. آنان همچنین توافق کردند تا روی نقش ناروی برای جلب حمایت سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن از روند صلح افغانستان کار شود.

خبرها

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۸
Background image

جامعه جهانی خواستار توقف خشونت‌های جاری در کشور است

دومین نشست تقویت اجماع در حمایت از روند صلح افغانستان از سوی کمیسیون امور منطقوی و بین‌المللی شورای عالی مصالحه ملی، وزارت دولت در امور صلح و وزارت امور خارجه به صورت آنلاین برگزار شد.
. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۸
Background image

دیدار سرپرست وزارت دولت در امور صلح با رئیس اجرایی انستیتوت صلح اروپا

عبدالله خنجانی سرپرست وزارت دولت در امور صلح و معین هماهنگی، پالیسی و استراتیژی این وزارت، با مایکل کیتنگ رئیس اجرایی انستیتوت صلح اروپا و هیئت همراهش به شمول پاتریک دی وریس مشاور ارشد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲
Background image

نشست «قانون اساسی؛ حقوق شهروندی و صلح پایدار» برگزار شد

نشستی زیر عنوان «قانون اساسی؛ حقوق شهروندی و صلح پایدار» با حضور قانونپوه استاد محمد سرور دانش، معاون ریاست جمهوری؛ داکتر عنایت‌الله بابر فرهمند معاون اول شورای عالی مصالحه ملی؛. . .

همه خبرها