دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر ناروی

a.zia
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۸:۱۳
smp

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با اولی اندرس لیندمن سفیر ناروی در کابل دیدار نمود.

آقای نادری در این دیدار از نقش حمایتی سازنده و مهم کشور ناروی در مذاکرات جاری صلح قدردانی و ابراز امتنان کرد.

وزیر دولت در امور صلح همچنین دیدگاه درازمدت وزارت دولت در امور صلح و نیاز به ایجاد ظرفیت برای تطبیق روند مصالحه و اعمار صلح را شریک کرد.

آقای نادری با تأکید بر اهمیت آتش‌بس گفت که نباید از از خشونت برای امتیازطلبی در مذاکرات صلح استفاده شود. وی کاهش خشونت به صورت گسترده و واقعی را نیاز جدی دانست.

از سویی هم سفیر ناروی علاقه‌مندی این کشور در  حمایت از مذاکرات صلح و همکاری با وزارت دولت در امور صلح در بخش‌های مختلف به شمول کمک‌های تخنیکی و تخصصی را اعلام کرد.

وی اعمار صلح را بخش مهمی از سیاست خارجی ناروی دانست و گفت که این کشور در تلاش است تا این مورد را در رأس اولویت‌های مهم شورای امنیت سازمان ملل متحد جای دهد.

سفیر ناروی همچنین گفت که آنان استراتیژی مشترک‌شان با افغانستان را بازنگری می‌کنند و ابراز امیدواری کرد که اعمار صلح در این استراتیژی گنجانیده شود.

وی بار دیگر بر ادامه حمایت این کشور در راستای پیشبرد روند صلح تأکید کرد.

دو طرف توافق کردند تا در مورد استراتیژی مشترک درازمدت صلح شامل دیپلوماسی صلح، اعمار صلح و تبادل دانش و مهارت‌های تخنیکی کار صورت گیرد. آنان همچنین توافق کردند تا روی نقش ناروی برای جلب حمایت سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن از روند صلح افغانستان کار شود.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۴:۱۵
Background image

برگزاری اولین نشست «ادبیات صلح» از سوی وزارت دولت در امور صلح

اولین نشست از سلسله‌نشست‌های ادبیات صلح از سوی وزارت دولت در امور صلح با حضور مقامات این وزارت و شماری از شعرا و ادبا برگزار شد.
در ابتدا عبدالله خنجانی، معین هماهنگی، پالیسی و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۹ - ۸:۴۷
Background image

کمپین شانزده‌روزه محو خشونت علیه زنان راه‌اندازی می‌شود

نشست آمادگی برای کمپین شانزده‌روزه محو خشونت علیه زنان با حضور داکتر عالمه معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی و اشتراک کارمندان زن این وزارت برگزار شد.

داکتر عالمه در این نشست در مورد. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۴:۲۵
Background image

بحث آنلاین رابطه صلح، توسعه و امنیت در حاشیه نشست جنیوا برگزار شد

بحث آنلاین زیر عنوان رابطه صلح، توسعه و امنیت با اشتراک سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی،. . .

همه خبرها