دیدار مشورتی اعضای تیم مذاکره‌کننده با شماری از زنان متشبث

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۸:۴۳
SMP

شریفه زرمتی وردک و فوزیه کوفی از اعضای تیم مذاکره‌کننده با شماری از زنان متشبث دیدار و روی مسایل مربوط به زنان در روند صلح گفتگو کردند.
در آغاز این نشست، شریفه زرمتی وردک، عضو تیم مذاکره‌کننده در مورد پیشرفت‌های روند صلح معلومات ارائه کرد و گفت که برای بهبود روند صلح، نیاز به نظرات تمامی اقشار جامعه به ویژه زنان می‌باشد.
زنان متشبث با تأکید بر اهمیت حضورشان در روند صلح، گفتند که آنان می‌خواهند تا برای احقاق حقوق و حفظ دستاوردهای زنان در جریان مذاکرات صلح، نقش فعال داشته باشند.
آنان با بیان این که بدون حضور زنان، روند صلح موفق نخواهد بود، گفتند که شرایط در جریان روند صلح باید روشن و واضح باشد و زنان متشبث نیز از تیم مذاکره‌کننده حمایت خواهند کرد.
این زنان متشبث، همچنین گفتند که با ارائه طرح‌های اقتصادی برای جریان مذاکرات و پسامذاکرات، آماده هستند در زمینه‌های اقتصادی همکاری کنند.
در ادامه، فوزیه کوفی، عضو تیم مذاکره‌کننده با ابراز امتنان از اشتراک‌کنندگان، گفت که نیاز است به صلح رویکرد اقتصادی داده شود. وی تأکید کرد که باید فرصت‌های اقتصادی زنان متشبث حفظ گردد و از همین‌رو ضرورت است تا این زنان در روند صلح همکار باشند و با بلند کردن صدای‌شان، خود را در روند صلح دخیل بسازند.
وی گفت که نیاز است تا ارتباط میان تیم مذاکره‌کننده و متشبثین ایجاد شود تا در قسمت ادغام مجدد طالبان و فراهم شدن زمینه کار و معیشت بدیل در دوران پسامذاکرات، همکاری کنند.
خانم کوفی بیان داشت که قرار است کمیته‌هایی در کنار تیم مذاکره‌کننده ایجاد شود تا در آن اقشار مختلف به تیم مذاکره‌کننده مشوره دهند.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۶:۱۸
Background image

نشست مشورتی هیئت مذاکره‌کننده با گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست‌گذاری صلح تدویر شد

به سلسله‌نشست‌های مشورتی هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف جامعه، امروز نشست آنلاین میان اعضای هیئت مذاکره‌کننده با اعضای گروه مشورتی صدای واحد زنان در سیاست. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۵:۱۶
Background image

دیدار وزیر دولت در امور صلح با سفیر جاپان

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح با میتسوجی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار نمود.
در این دیدار آقای نادری ضمن قدردانی از خدمات و حمایت‌های جاپان برای افغان‌ها در سال‌های. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۴:۳۷
Background image

وزیر دولت در امور صلح با وزیر امور خارجه فنلند دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و مصطفی مستور مشاور ارشد داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، با پکا اولاوی هاویستو وزیر امور خارجه فنلند دیدار نموده روی آمادگی. . .

همه خبرها