تصویب طرزالعمل کاری بورد مشورتی و هماهنگی نهادهای جامعه مدنی برای صلح

a.zia
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۷:۷
smp

در نشستی که به منظور نهایی‌سازی طرزالعمل کاری «بورد مشورتی و هماهنگی نهادهای جامعه مدنی برای صلح» در وزارت دولت در امور صلح برگزار شد، این طرزالعمل با رأی اکثریت اعضای این بورد در پرنسیپ تصویب شد.

در این نشست، ابتدا نسخه اصلاح‌شده این طرزالعمل با اعضای بورد شریک شد و پس از این که تمامی نظرات و پیشنهادات شنیده شد، اعضای بورد با اکثریت آرا، آن را تأیید کردند.

این طرزالعمل شامل مواردی درباره اهداف بورد، ساختار تشکیلاتی آن و وظایف مجمع عمومی بورد می‌باشد.

همچنین در این طرزالعمل، میکانیزم ارتباطی و مشوره‌دهی اعضای بورد با اقشار مختلف جامعه و ساختارهای مرتبط به روند صلح در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که اعضای این بورد، طی یک نشست مشورتی که از سوی ریاست تشکل‌های سیاسی و نهادهای جامعه مدنی با حضور هفتاد نهاد چتر جامعه مدنی برگزار شده بود، از سوی این نهادها از مرکز و هفت زون انتخاب شده‌اند. وزارت دولت در امور صلح تسهیل‌کننده امور این بورد می‌باشد.

خبرها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۳:۵۳
Background image

نشست مشورتی وزارت دولت در امور صلح با فعالین آزادی بیان و نمایندگان رسانه‌ها

نشست مشورتی ریاست عمومی ارتباطات استراتیژیک وزارت دولت در امور صلح با شماری از مسؤولین نهادهای رسانه‌یی داخلی، خبرنگاران عرصه صلح و سینماگران از مرکز و ولایات به منظور گرفتن نظرات و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۲:۱۱
Background image

همکاری وزارت دولت در امور پارلمانی برای تشریک نظرات اعضای پارلمان درباره روند صلح

دکتور میرویس څرګند کوچی، رئیس هماهنگی با نهادهای امنیتی، دفاعی، ملکی و امور زندان‌های وزارت دولت در امور صلح با ضیاءالحق امرخیل وزیر دولت در امور پارلمانی دیدار کرد.
در این دیدار، آقای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۷ - ۲۰:۱۰
Background image

نشست مشورتی تیم مذاکره‌کننده با جوانان

شماری از نمایندگان جوانان با حبیبه سرابی، شریفه زرمتی وردک و جنرال ایوب انصاری، از اعضای تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان دیدار کردند.
در ابتدا، حبیبه سرابی عضو تیم مذاکره‌کننده. . .

همه خبرها