اعلامیه مطبوعاتی

a.zia
جمعه ۱۳۹۸/۱۲/۲ - ۱۶:۳۵
SMP

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در راستای تأمین صلح از تمام فرصت‌های موجود استفاده می‌کند، تا ملت و کشور را از معضل طولانی‌مدت جنگ نجات دهد. از این جهت دولت در چارچوب منافع ملی کشور، با روند مذاکرات میان ایالات متحده امریکا و طالبان، همکاری نموده و در مورد تمام پیشرفت‌ها و اجراآت این پروسه به‌موقع معلومات را به دست آورده است.
در حال حاضر که بیش از هر زمان دیگر، امید برای کاهش چشمگیر خشونت‌ها، توقف جنگ و اتخاذ گام‌های عملی در راستای تأمین صلح قوت گرفته، ما برای مشارکت فعال خود در روند و اتخاذ هرگونه اقدامات لازم در این راستا، آماده‌ایم. امیدواریم که جانب مقابل نیز به خاطر ادای تعهداتش، اراده و توان کامل خود را به نمایش بگذارد.
با گذشت هر لحظه، به آغاز کاهش خشونت‌ها نزدیک می‌شویم. دعای تمام مردم ما این است که خداوند بزرگ(ج) برای دستیابی به هدف مقدس صلح به ما توفیق عطا فرماید.


وزارت دولت در امور صلح

 

خبرها

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۸ - ۱۶:۰
Background image

وزیر دولت در امور صلح با مسوولین مجمع هماهنگی و‌ مشورتی برای صلح دیدار نمود

عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح با داکتر رسول طالب، سید نادرشاه بحر، زهرا یگانه و سخی رضایی، مسوولین مجمع هماهنگی و مشورتی برای صلح(اهل تشیع و هزاره‌ها)،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۸:۱۰
Background image

اعلامیه مطبوعاتی در مورد تعیین هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان

ارگ، 7 حمل 1399
هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان به منظور پیشبرد مذاکرات صلح با گروه طالبان تعیین شد. این هیئت که پس از غور و مداقه و مشوره‌های لازم با تمام جناح‌ها و اقشار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۳
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

۱۳۹۸/۱۲/۲۶

وزارت دولت در امور صلح با توجه به شیوع ویروس کرونا، نگرانی خویش را از وضعیت صحی زندانیان جانب دولت افغانستان که نزد طالبان محبوس می‌باشند و شرایط نگهداری آنان ابراز می‌دارد.. . .

همه خبرها