اعلامیه مطبوعاتی اعزام هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان به قطر

a.zia
جمعه ۱۳۹۹/۶/۲۱ - ۱۲:۲۳
SMP

کابل: هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان به منظور اشتراک در نخستین دور مذاکرات مستقیم صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان، رهسپار دوحه پایتخت قطر شد.
در مراسم افتتاحیه نخستین دور مذاکرات، داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه و عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور در امور صلح به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان حضور خواهند داشت.
هیئت ۲۱ نفری جمهوری اسلامی افغانستان در حالی وارد مذاکرات می‌گردد که وزارت دولت در امور صلح از زمان تشکیل این هیئت، حمایت‌های تخنیکی و لوجستیکی و‌ تسهیلات لازم را برای اعضای آن فراهم نموده و اکنون به توفیق الهی در آمادگی کامل، نخستین دور مذاکرات با گروه طالبان را آغاز می‌کند.

 

خبرها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۹:۵۶
Background image

معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با کارمندان زن این وزارت دیدار کرد

داکتر عالمه، معین امور حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح، در دیدار با کارمندان زن این وزارت گفت که روند صلح حساس و بااهمیت است و حضور زنان در وزارت صلح برای پیشبرد امور صلح و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۶:۵
Background image

وزیر دولت در امور صلح با معاون نماینده خاص آلمان دیدار نمود

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در دوحه پایتخت قطر، با اندریس کروگر معاون نماینده خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۷:۲۳
Background image

بحث آزاد زیر عنوان «اعمار صلح مسؤولیت کیست؟» برگزار شد

بحث آزاد زیر عنوان «اعمار صلح مسؤولیت کیست؟» با حضور و اشتراک مقامات وزارت دولت در امور صلح، استادان پوهنتون، نمایندگان نهادهای جامعه مدنی و محصلین، در مرکز مطالعات افغانستان پوهنتون. . .

همه خبرها