اشتراک وزیر دولت در امور صلح در نشست بنیاد فریدریش ایبرت

a.zia
پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۱۶:۱۵
SMP

سید سعادت منصور نادری، وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان در یک نشست آنلاین که از سوی بنیاد فریدریش ایبرت به منظور رونمایی از گزارشی در مورد بررسی نقش شرکای کلیدی و کشورهای همسایه و منطقه بر آینده افغانستان برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی نمود.
در این نشست که با حضور فدریکا موگرینی، مسوول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا و اشتراک شماری از مسوولین نهادهای تحقیقاتی و فعالین سیاسی ملی و بین‌المللی برگزار شده بود، روی روند صلح افغانستان و اهمیت نقش و حمایت منطقوی و بین‌المللی بر آینده افغانستان صحبت شد.     
وزیر دولت در امور صلح با اشاره به اینکه خروج نیروهای خارجی از افغانستان نقش کشورهای همسایه و منطقه را بیش از پیش برجسته‌تر می‌سازد، گفت که ساختارهای صلح افغانستان و وزارت امور خارجه همواره در تلاش هستند تا اجماع منطقه‌یی در مورد آینده افغانستان را تقویت بخشند.
آقای نادری همچنین گفت در حال حاضر ضرورت است تا مذاکرات صلح را به پیش ببریم و در این راستا، تعهد و اتحاد ما، ضامن آینده باثبات در افغانستان خواهد بود.
وی با بیان این که مردم افغانستان خواهان ختم جنگ و خونریزی هستند، گفت که مسؤولیت اخلاقی همه ما است تا به مردم اطمینان دهیم که در راستای دستیابی به خواسته‌های آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

خبرها

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۱۶:۴۱
Background image

مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر برگزار شد

به تأسی از حکم مقام عالی ریاست جمهوری مبنی بر اعلان عزای عمومی، مراسم ختم قرآن عظیم‌الشأن و اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر با حضور مقامات و کارمندان وزارت دولت در امور صلح در تالار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۴:۵۲
Background image

دیدار معین حقوق بشر و جامعه مدنی با کمیته احزاب سیاسی در راستای صلح

دکتور عالمه معین حقوق بشر و جامعه مدنی وزارت دولت در امور صلح با کمیته تماس احزاب سیاسی در راستای صلح دیدار نموده و در مورد نقش احزاب سیاسی در روند صلح صحبت نمودند.
در این دیدار کمیته. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۱۱:۳
Background image

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام زنان در روند صلح برگزار شد

چهارمین نشست مشترک هماهنگی انسجام و مشارکت زنان در روند صلح با سکرتریت وزارت دولت امور صلح و حضور زنان عضو رهبری شورای عالی مصالحه ملی و زنان عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی. . .

همه خبرها